GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2019 09:35   Güncelleme : 22-11-2019 21:43

Süleyman Soylu’dan 'Menzil' iddialarına yanıt:: Bir tane göstersinler bakanlığı bırakırım..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Süleyman Soylu’dan 'Menzil' iddialarına yanıt:: Bir tane göstersinler bakanlığı bırakırım..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlıkta Menzil tarikatının kadrolaştığı iddiasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Soylu, “Bir tane göstersinler, bakanlığı bırakırım. Yeni bir operasyon yapmak istiyorlar bu oyuna gelmeyin” ifadesini kullandı.

Sputnik'te yer alan habere göre: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Soylu, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un, “Bir İçişleri bakanı olarak, gönül rahatlığı ile ‘bakanlığımızda herhangi bir tarikat yoktur. Herhangi bir cemaat yoktur’ diyebilir misiniz? İçişleri Bakanlığı’nda Menzil tarikatının çok ciddi kadrolaştığı, tayin-atama yaptırdığı iddiaları var” sorusu üzerine şunları söyledi:

Bir tane göstersinler, bakanlığı bırakırım. Bu sorularınız ile birilerinin çanağına su taşıyorsunuz. İyi niyetli olabilirsiniz ama birileri kurumlarımız üzerinden yeni bir operasyon yapmak istiyorlar, bu oyuna gelmeyin."

Öte yandan Soylu, sunum yapacağı salona giriş yaparken HDP’li vekillerin olduğu masayı hızlıca geçti ve kimsenin elini sıkmadı.