GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2019 08:30   Güncelleme : 20-11-2019 09:16

Android telefonlarda yeni sürüm nasıl güncellenir?

Android telefonlarda yeni sürüm nasıl güncellenir?
1

Android'inizin Wi-Fi'ye bağlı olduğundan emin olun. Bir güncellemeyi indirmek ve yüklemek için Android'iniz hücresel verilere değil, Wi-Fi'ye bağlı olmalıdır. Androidinize bağlı olarak, bir güncelleme yüklemeden önce Android'inizi şarj cihazına takmanız veya belirli bir noktaya (örneğin,% 50) şarj etmeniz gerekebilir.

2

Android'in Ayarlarını aç. Ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın, daha sonra dişli şeklindeki "Ayarlar" a dokunun Android7settings.png başlıklı resim açılan açılır menünün sağ üst köşesindeki simgesi. Bazı Android'lerde, iki parmağınızı kullanarak aşağı kaydırmanız gerekir.

3

Aşağı kaydırın ve Sistem'e dokunun . Bu seçeneği Ayarlar sayfasının altında bulacaksınız. Samsung Galaxy'de, bunun yerine Yazılım güncellemesi'ne dokunursunuz .

4

Telefon hakkında üzerine dokunun . Sistem sayfasının altına yakın. Bir Google Android kullanıyorsanız (örneğin, Piksel), bunun yerine burada Gelişmiş'e dokunabilirsiniz . [1] Samsung Galaxy'de Güncellemeleri manuel olarak indir veya bunun yerine İndir ve yükle'ye dokunun . Android tablet kullanıyorsanız, bunun yerine burada Tablet hakkında öğesine dokunun .

5

Güncelle seçeneğine dokunun . Bu seçeneğin adı değişecektir, ancak " Telefon hakkında" (veya Samsung Galaxy'niz varsa "güncellemeleri manuel olarak indir") sayfasında bir yerde bulabilirsiniz. Mevcut bir güncellemeyi aramak için önce Güncellemeleri kontrol et düğmesine dokunmanız gerekebilir .

6

Ekrandaki talimatları izleyin. Androidinize bağlı olarak, güncelleme yüklemeye başlamadan önce ekrandaki birkaç istemden (örneğin, şifrenizi girin ve güncellemeyi onaylayın) dokunmanız gerekebilir.

7

Android'inizin güncelleme işlemini tamamlamasını bekleyin. Bu yarım saat kadar sürebilir. Android'iniz güncelleme ve yeniden başlatmayı tamamladığında, işletim sisteminin mevcut en yeni sürümü telefonunuza yüklenmelidir.

Kaynak : https://www.mobil13.com/android-surum-yukseltme-nasil-yapilir-16633.html