DÜNYA
Giriş Tarihi : 30-09-2019 08:50   Güncelleme : 03-10-2019 21:37

Husiler: Suudi Arabistan'da 350 kilometrekarelik alanı ele geçirdik binlerce Suudi askerini esir aldık

Husiler, Suudi Arabistan topraklarında düzenledikleri operasyonda binlerce askeri esir aldıklarını iddia etti.

 Husiler: Suudi Arabistan'da 350 kilometrekarelik alanı ele geçirdik binlerce Suudi askerini esir aldık

Husilerin askeri sözcüsü Yahya Seri'nin düzenlediği ve Husilere bağlı el-Mesire televizyonunun Twitter hesabından aktarılan basın toplantısında, Suudi Arabistan topraklarındaki operasyonda abluka altına alınan Suudi birliğindeki binlerce askerin esir alındığını söyledi

Sputnik'te yer alan El Mesire televizyonunun haberine göre, Husilerin askeri sözcüsü Yahya Seri, 'Allah'tan Gelen Zafer' adı verilen operasyonun ilk aşamasında Necran'da, içinde askeri kampların da bulunduğu 350 kilometrekarelik bir alanı ele geçirdiklerini öne sürdü.

Düzenledikleri operasyonda Yemen ordusundan en az 200 kişinin hayatını kaybettiğini iddia eden Seri, "Birliklerimiz, yaralı düşmanlara ilk yardım götürmeye çalıştı. Ancak koalisyon güçlerinin devam eden uçuşları nedeniyle düşman saflarında verilen kayıplar arttı" ifadelerini kullandı.

'2 BİNDEN FAZLA ASKER ESİR ALINDI'

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinden aralarında çocukların da bulunduğu 2 binden fazla askerin esir alındığını açıklayan Seri, silahlı insansız hava araçlarıyla 20'den fazla operasyon düzenlediklerini, bunlardan birinde de başkent Riyad'daki hassas askeri bir hedefe saldırı gerçekleştirdiklerini aktardı.