KÜLTÜR-SANAT
Giriş Tarihi : 14-08-2020 09:39   Güncelleme : 14-08-2020 09:39

Allah Yakındır; Mecazi Aşktan İlahi Aşka ulaşmanın Filmi

Mecâzî ve İlahî aşk konulu film, Fecr Film Festivalinde (2007), en iyi yönetmen ve İtalya’da 10. Din ve Günümüz Film Festivalinde Don Tonino Bello ödülü HD kalitesinde Türçe alt yazılı İyi seyirler. Ekran Gazetesi; Seçme filmler...

Allah Yakındır; Mecazi Aşktan İlahi Aşka ulaşmanın Filmi

Köyündeki insanlar Rıza’yı pek aklı başında olmayan bir genç olarak bilmekteler. Rıza, anayol selden zarar gördüğü için motosiklet-taksiciliği yaparak insanları taşımaktadır. Bu esnada yolculardan biri olan köyün yeni öğretmenine aşık olur. Öyle bir aşk ki onu gerçekten divane eder.

 

Mucizevî bir deneyimle sonlanan Hüdâ Nezdik Est (Allah Yakındır), Ali Veziriyan’ın aşkı ruhanî ve irfânî bir bakış açısıyla incelemesidir. Ayrıca bu film Ali Vazirian’ın ilk uzun metraj filmidir.

 

Mecâzî ve İlahî aşk konulu film, Veziriyan’a İran 25. Uluslararası Fecr Film Festivalinde (2007), en iyi yönetmen ve İtalya’da 10. Din ve Günümüz Film Festivalinde (2007) Don Tonino Bello ödülünü kazandırdı.

 

Geldi üzerime üç keder bir anda… Yalnızlık, esaret ve sevgilinin hasreti… Yalnızlık ve esaretin çaresi var ama Sevgilinin hasreti Sevgilinin hasreti Sevgilinin hasreti…

İyi Seyirler

 

 

islamivahdet.com