GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2019 12:19   Güncelleme : 11-06-2019 12:19

Milli Gazete'den Dilipak'a, Müfteri iftiralarında boğul!

Milli ve manevi değerlere sahip Saadet Partisi gibi bir teşkilatı, Türkiye'de kriz çıkaracakların tarafı gibi göstermek dış güçler adına bilerek veya bilmeyerek yapılan bir çalışma olarak görülüyor.

Milli Gazete'den Dilipak'a,  Müfteri iftiralarında boğul!

Milli gazete'de yayımlanan bir haber yorumda Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın Saadet Partisi ile ilgili yapmış olduğu bir değerlendirmeye cevap verildi.

Milli Gazete'da yayımlanan haber şöyle:

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Saadet Partisi'ne çirkin bir iftirada bulundu.

Bugünkü yazısında Türkiye'de kriz çıkartmak isteyen çevreler olduğunu ifade eden Dilipak, Saadet Partisi'nin de bu krizin çıkması için rol talep ettiğini ileri sürerek Saadet Partisi'ne yönelik ahlaksız iftiralarda bulundu.

Kendisini hassasiyet sahibi bir Müslüman olarak tanımlayan Dilipak'ın yazısında Saadet Partisi'ne yönelik "CHP’yi bilen bilir. En iyi bildikleri şey kriz çıkarmak. Ve göreceksiniz, sandıktan nasıl bir sonuç çıkarsa çıksın, krizi seçim sonrasına taşımaya çalışacaklar.. Çünkü eğer kendi dışlarında bir kriz örgütlemezlerse, kendi içlerinde kriz yaşayacaklar. Kriz, onlar için çözülmesi gereken bir sorun değil, çözümün kendisi. Konjonktür de müsaid. Türkiye’de kriz çıkarmak için çabalayan uluslararası mihraklar için fırsat doğmuş durumda. CHP de hem bu işin kompetanı, hem de gönüllüsü. Sacayağı belli: CHP, HDP, İyi Parti. Saadet, 'bana da yer açın' diyor ama, onlar esas oyuncu değiller. Zaten bir kıymeti harbiyeleri de yok" ifadeleri tepki çekti.

Saadet Partisi'ne, Türkiye'de kriz çıkarmak istenlerden 'bana da yer açın' şeklinde rol talebinde bulunduğu iftirası atan Dilipak'ın, köşesinde sıklıkla dile getirdiği ahlak, edep ve haysiyet gibi önemli değerlere sahip olmadığı görüldü.

Dilipak'ın bu iftirasının Müslüman kimliği ile uyuşmadığı görülürken, Türkiye'de kutuplaşma ve gerginliğin sonlandırılması için milli ve manevi bir çaba sergileyen Saadet Partisi'ne yönelik bu tür müfterilikler dış güçlere hizmet eden bir dil olarak değerlendirildi.

Milli ve manevi değerlere sahip Saadet Partisi gibi bir teşkilatı, Türkiye'de kriz çıkaracakların tarafı gibi göstermek dış güçler adına bilerek veya bilmeyerek yapılan bir çalışma olarak görülüyor.