SİVİL TOPLUM
Giriş Tarihi : 24-05-2019 05:31   Güncelleme : 26-05-2019 05:55

Tayder Dünya Kudüs Günü Münasebetiyle Bir Panel Düzenliyor...

Ramazan ayının son Cuma günü de İslam İnkilabı önderi rahmetli İmam Humeyni tarafından “Dünya Kudüs Günü” olarak ilan edilmiştir.

Tayder Dünya Kudüs Günü Münasebetiyle Bir Panel Düzenliyor...
Bereket, mağfiret ve ibadet ayı olan Ramazan, aynı zamanda duaların kabul olduğu ve yardımlaşma duygularının da zirveye taşındığı bir ay. 
 
Ramazan ayının son Cuma günü de İslam İnkilabı önderi rahmetli İmam Humeyni tarafından “Dünya Kudüs Günü” olarak ilan edilmiştir. 
 
Yıllardır dünyanın birçok yerinde ve özellikle de İslam ülkeleri ve toplumlarının bulunduğu her yerde Ramazan ayının son Cuma günü, milyonlarca Müslüman Filistin davasına destek, Kudüs’ün işgaline itiraz ve işgalci Siyonist rejimi protesto için meydanlarda yürüyor, basın açıklaması yapıyor konu ile ilgili panel, konferans ve etkinlikler düzenliyorlar.
 
Heryıl olduğu gibi 2019 yılında da Ramazan ayının son Cuma günü yani 31 Mayıs tarihinde yine dünya Müslümanları birlik ve vahdet içerisinde oruçlu olarak eda ettikleri Cuma namazından sonra meydanlarda yürüyerek işgali, zulmü ve Siyonist rejime destek verenleri ve bu zulme ortak olanları telin edip protesto edecekler.
 
Türkiye’de yıllardır üniversite öğrencilerine yardım ve kültür programları ile Ehl-i Beyt mektebinin tanıtılması ve yaşanmasına katkıda bulunan TAYDER (Toplumsal Araştırma ve Yardımlaşma Derneği) 31 Mayıs Cuma günü saat 17:30’da iftarlı bir şekilde düzenlemeyi düşündüğü “Yüzyılın Anlaşması ve Direniş Cephesine Yönelik Baskılar” konulu panelini bazı dost ve STK’ların isteği ile Kudüs Günü programlarına katkı ve vahdet duygusunu ön plana çıkarmak amacıyla yönetim kurulu kararı ile bir gün sonraya yani 1 Haziran 2019 Cumartesi gününe erteledi. 
 
TAYDER, tüm Müslüman ve Ehl-i Beyt dostları ile topluma faydalı çalışmalarda bulunan STK’lardan 31 Mayıs günü Cuma namazı sonrası düzenlenecek olan programlara coşkulu bir katılım beklerken, yapılacak katkılardan dolayı da herkese teşekkür eden bir açıklamada bulundu.
 
TAYDER tarafından kamuoyuna yapılan açıklama şu şekilde:
                           
”31 Mayıs mübarek Ramazan ayının son Cuma günü İstanbul/Kadıköy'de düzenlenecek olan "Dünya Kudüs Günü" merasimiyle çakıştığı için, aynı tarihte düzenleyeceğimiz paneli bir gün sonraya yani 1 Haziran Cumartesi gününe ertelediğimizi belirtir, Filistin ve Kudüs davasına gönül veren tüm dostlarla birlikte Kadıköy'de yapılacak olan "Kudüs Günü" merasimine katılacağımızı ilan ederiz.
 
Kudüs Günü etkinliklerine katkıda bulunan tüm dost ve STK’lara teşekkürü bir borç biliyoruz.
Hayırlara vesile olması ümit ve amacıyla…
TAYDER Yönetim Kurulu”
 
Tayder İstanbul/Murat Nazlı