GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2019 05:43   Güncelleme : 16-05-2019 05:43

AGD Başkanı Turhan: Büyük Felaket ancak İsrail'in sökülüp atılmasıyla son bulacaktır..

Turhan, "Bugün, 15 Mayıs 2019, Nekbe’nin 71. Yıldönümü. Siyonist İsrail ve hamileri bu sefer Müslümanlara Asrın Anlaşması denilen daha büyük bir felaketi dayatmaya çalışıyorlar." dedi.

AGD Başkanı Turhan: Büyük Felaket ancak İsrail'in sökülüp atılmasıyla son bulacaktır..

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, Nekbe Günü'yle ilgili açıklama yaptı.

Turhan'ın açıklamaları şu şekilde:

Birinci ve İkinci Dünya Savaşları sonucunda oluşan konjonktür ve de Müslümanların parçalanmışlığı neticesinde Siyonist İsrail, işgal ettiği Filistin topraklarında 14 Mayıs 1948’de bağımsızlığını ilan etti ve ertesi gün yüz binlerce Müslüman’ı yurtlarından çıkardı. O güne Nekbe /Büyük Felaket Günü denildi.

Bugün, 15 Mayıs 2019, Nekbe’nin 71. Yıldönümü. Siyonist İsrail ve hamileri bu sefer Müslümanlara Asrın Anlaşması denilen daha büyük bir felaketi dayatmaya çalışıyorlar.

Filistin’de yaşanan dram sadece Filistinlilerin meselesi değildir. Siyonist İsrail, tüm Müslümanlar ve tüm insanlık için bir tehdittir. Bu topraklara barış ne Asrın Anlaşmasıyla, ne de Filistin topraklarında iki devletli çözümle gelebilir. Büyük Felaket, ancak Siyonist İsrail’in işgal ettiği her karış topraktan sökülüp atılmasıyla son bulacaktır.

Kim hangi hesabın içerisinde olursa olsun Siyonist İsrail, bu coğrafyada tutunamayacaktır. Bölge ülkelerinin işbirlikçi yönetimlerine rağmen Filistin direnişi ve Filistin halkının umudu büyümeye devam edecektir.