SİVİL TOPLUM
Giriş Tarihi : 10-05-2019 16:21   Güncelleme : 12-05-2019 05:54

Ali Aygün: Kuran Her Ramazan’da Yeniden Nazil Oluyor, Ramazan Bize Ümmet Olma Bilincimizi Hatırlatıyor.

Adana Özedönüş Derneği “İrfan Mektebi” Geleneksel iftar sofrasında üye ve gönüllüleri yanında STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Ali Aygün: Kuran Her Ramazan’da Yeniden Nazil Oluyor, Ramazan Bize Ümmet Olma Bilincimizi Hatırlatıyor.

Adana Özedönüş Derneği “İrfan Mektebi” Geleneksel iftar sofrasında üye ve gönüllüleri yanında STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Dernek binasında yer sofrasında yapılan İftar öncesi Kuran tilaveti yapıldı, ardından İrfan Mektebi adına Ali Aygün selamlama konuşması yaptı.

Ali AYGÜN’ün konuşmasında şunları söyledi.

Değerli Sivil Toplum Kuruluşlarımızın başkanları, yöneticileri ve temsilcileri, muhterem Ağabeylerim sevgili kardeşlerim; Öncelikle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Davetimize icabet ettiğinizden dolayı hepinize ADANA ÖZE DÖNÜŞ DERNEĞİ İRFAN MEKTEBİ adına şükranlarımızı sunuyorum.

Bizi bu mübarek aylara eriştiren ve özellikle Ramazan ayına kavuşturan Rabbimize sayısız hamd ü senalar olsun.

Ramazan bizlere, değerlerimizi, sorumluluklarımızı, kendimize çeki düzen vermemizi sağlayan ilkeleri, ahlak ve fazilet ölçülerini, dostluk, arkadaşlık, akrabalık ve komşuluk ilişkilerimizi, fakirleri, kimsesizleri, aç ve açıkta olanları, mazlum ve mağdurları, kardeşliğimizi, ümmet olma bilincimizi hatırlatıyor.

Ramazan, her yıl yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’i bizlere yeniden getiriyor. Başta bulunduğumuz yerleri ve bütün yeryüzünü mabede dönüştürmemize fırsat veriyor. İradelerimizi eğiten bir mektep, bir okul oluyor. Bu mektebin gayesi rahmettir, mağfirettir, arınmaktır, takvadır.

Sevgi olmadan birliktelikten bahsetmek zordur. Bizler birbirimizi seveceğiz ki birlik ve beraberlik içerisinde faydalı işlere imza atabilelim.

İslami ve insani değerler bir kişi tarafından tesis edilemez, birlikte hareket etmeği gerektirir. Birlikte yapılan işlerde aynı zamanda bereket olur, güç olur ve kudret olur.

Beraber olduğumuzda güçlü olacağımızı unutmamamız lazım.

Renklerimiz, ırklarımız ve dillerimiz bizler için bir ayettir şüphesiz.

Değerli dostlar Toplum veya ümmet düzeni, birlik ve beraberlikle sağlanır. Eğer toplum veya ümmet bir vücut ise ve bizler bu vücudun azaları isek, bu vücudu zayıf düşürecek söylem ve eylemlerden vazgeçmek zorundayız. Çünkü bizleri yok etmek isteyenler önce birliğimize kastederler akabinde bizleri tek tek yok ederler.

Bizlere düşen kin ve nefreti bir kenara bırakarak dini, ahlakı, fazileti ve erdemi öncelemektir.

Barış topraklarına nefret tohumları ekmeye çalışanlara fırsat vermemektir.

Katılımlarınızdan dolayı Adana Öze Dönüş Derneği İrfan Mektebi yönetim kurulu adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve Rabbimden hepinize ecir diliyorum.