FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 05-05-2019 16:40   Güncelleme : 05-05-2019 16:40

Filistin Direnişinin Misillemesinde, Gazze’den atılan füzeler sonrasında öldürülen siyonistlerin sayısı 3’e çıktı...‬

Gazze’den atılan füzeler sonrasında öldürülen siyonistlerin sayısı 3’e çıktı...‬

Filistin Direnişinin Misillemesinde, Gazze’den atılan füzeler sonrasında öldürülen siyonistlerin sayısı 3’e çıktı...‬

Gazze’den atılan füzeler sonrasında öldürülen siyonistlerin sayısı 3’e çıktığı bildirildi.

Gazze’den atılan füze sonucu Kibbıtz Erez’de bir Siyonist daha ağır yaralandığı gelen haberler arasında...

‪Beersheba, Asheklon, Yavne, Arad ve Rehovot bölgelerinde sürekli siren sesleri çalıyor... Ve çok sayıda siyonistin  yaralandığı söyleniyor.....‬

 Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre: Gazze Şeridi’nden işgal altındaki Askalan kentine atılan füzelerin bir Yahudi yerleşimcinin ölümüne yol açtığı ifade edildi.

İşgalcilere ait Mivzak Live sitesinin haberine göre, 60 yaşlarındaki bir Yahudi yerleşimci füze saldırısı sonucu yaralandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Filistinli direniş grupları işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılara misillemede bulunmaya devam ederken, hedef alınan bölgelerin Kiryat Malachi, Kiryat Gat, Ashdod, Bi’r Es-Seba ve Gazze Şeridi sınırına 40 kilometre uzaktaki yerleşkeleri içine alacak şekilde genişletildiği kaydedildi.

İşgal rejimi televizyonu 13’üncü kanalının haberine göre, Filistin Direnişi Ortak Operasyon Odası, işgalci düşmanın saldırılarını sürdürmesi halinde 40 kilometrenin ötesine füze atma tehdidinde bulundu.

İşgal ordusu sözcüsü, Filistin direnişinin dünden bu yana Yahudi yerleşkelerine 430 füze attığını ve Demir Kubbe hava savunma sisteminin sadece 100 füzeyi havada imha edebildiğini açıkladı.

İşgal ordusu sözcüsü ayrıca Gazze Şeridi’nde 200 hedefe saldırı düzenlendiğini bildirirken, işgal güçlerinin saldırılarında 7 Filistinli şehit oldu.

Bu arada, Akka sitesi işgal ordusunun Gazze Şeridi’nden atılan füzelerin düştüğü yerleri gizlediğini yazdı.

Sitenin haberinde, Demir Kubbe hava savunma sisteminin engellemeyi başaramadığı füzelerden bazılarının hassas bölgelere düştüğü, o bölgelerin arasında Şabak’a ait bir merkezin olduğu ve bir füzenin de işgal ordusuna ait bir tesisin yakınlarına düştüğü belirtildi.