GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2019 21:53   Güncelleme : 04-05-2019 21:53

Karamollaoğlu: Bir numaralı meselemiz aile olmalı, eşcinsel evlilik norm haline getiriliyor

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (ESAM) geleneksel hale gelen Çarşamba Konferansları’nın 2018-2019 sezonunun son konuğu ‘Değişen Dünya ve 50’nci Yılında Milli Görüş’ konusuyla Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oldu.

Karamollaoğlu: Bir numaralı meselemiz aile olmalı, eşcinsel evlilik norm haline getiriliyor

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (ESAM) geleneksel hale gelen Çarşamba Konferansları’nın 2018-2019 sezonunun son konuğu ‘Değişen Dünya ve 50’nci Yılında Milli Görüş’ konusuyla Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oldu. ESAM Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Saadet Partisi genel başkan yardımcıları, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, eski milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLÜYORLAR

Birinci ve İkinci Dünya savaşları sonrasında yaşanan gelişmelere değinen Karamollaoğlu, yaşanan vahşetten bahsetti. Karamollaoğlu, “Zaman içinde İkinci Dünya Savaşı’nın etkisini yaşamış veya hisseden kimse kalmadı. Bu sefer Avrupa ve dünyada güçlü ülkelerin eski hastalıkları depreşmeye başladı. Üstünlük iddiası, sömürü arzusu, çifte standart uygulaması hastalıkları yeniden belirdi. Farklı inanç sahiplerine karşı düşmanlık hislerini körüklüyor. Bu sebepten Avrupa veya ABD’nin yeryüzünde hakkı hâkim kılması mümkün değil” tespitinde bulundu.

BU HAREKETİ ERBAKAN HOCAMIZ BAŞLATTI

Dünyanın 50 sene önceki dünya olmadığını dile getiren Karamollaoğlu, “Biz bu dünyanın içinde varlığımızı devam ettireceksek bugün yaşadığımız sıkıntılara karşı tedbir almakla mükellefiz. Şu anda güçlü gözüken ülkelerin dışında bu ülkeleri etki altına alabilecek, insan haklarını koruyacak hiçbir ülke yok. Bu hareketi Erbakan Hocamız başlattı. Bizim davamızda memleketimiz için değil, içinde yaşadığımız dünyada barış ve huzurun olması için hepimizin gayret göstermesi gerektiği inancı yatıyor” dedi.

AİLE OLMAZSA TOPLUM OLMAZ

Şu anda dünyada bir numaralı meselenin aile kurumunun tarumar edilmesi olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, “Eşcinsel evlilikler norm haline getiriliyor. Erkek kadın ayrımı kaldırılıyor. Biz de aynı noktaya doğru gidiyoruz. Dünyanın her yerinde eşcinsellikle ilgili kanunlar meclislerde görüşülmeden geçiyor. Bir numaralı mesele olarak aile yapımızı ele almak zorundayız” diye konuştu.

TÜRKİYE, MÜSLÜMAN ÜLKELERİ KUCAKLAMALI

Karamollaoğlu, dünyada barış ve huzurun teminini sağlayacak bir grup ülkeye ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Bunu tarihi geçmişimize bakarak Türkiye’nin yapma ihtimali başka ülkelerden daha fazla. Türkiye diğer Müslüman ülkeleri kucaklayacak ülke konumunda. Bunun yapılması için bazı prensipler gerek ve bu prensiplere inanmak gerek” ifadelerini kullandı.

GAYRET İLE D-8 KURULDU

“1967 yılında Arap-İsrail savaşında yenilince Kral Faysal, İslam İşbirliği Teşkilatı’nı kurdu” diyen Karamollaoğlu, 57 Müslüman ülkeden meydana gelen İslam İşbirliği Teşkilatı’nın hantal bir durumda olduğunu ve hâlâ ciddi bir çalışmanın içinde olmadığını ifade etti. Karamollaoğlu devamında şunları kaydetti: “Ama Erbakan Hocamız başbakan olduğu zaman D-8’i kurdu. Yani İslam ülkelerinde yaşayan nüfusun yarısından fazlasını barındıran, zengin tabii kaynaklara sahip 8 ülke. Bazen diyorlar ki bu hareketi bugün yapmak mümkün değil, herkes birbiriyle kavgalı. O zaman da barış içinde değillerdi ki. O zamanlar birçok ülke arasında diplomatik ilişkiler yoktu. Ama buna rağmen ortaya konulan gayret ile bu 8 ülke bir araya gelerek ekonomik işbirliğini gerçekleştirdi.”

İslamianaliz