GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2019 06:14   Güncelleme : 01-05-2019 22:47

SP Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman: Keşke Allah ile aldatmaya karşıyız diyebilseydiniz...

Keşke “faize, çocuk istismarına, haksız kazanca, gücün tekelleşmesine, haksızlığa, adaletsizliğe, adam kayırmaya, Allah ile aldatmaya, gelir dağılımındaki adaletsizliğe, ırkçılığa, iş cinayetlerine karşıyız.” diyebilseydiniz de “Saadet Partisi Çamlıca’ya karşı demeseydiniz.

SP Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman:  Keşke Allah ile aldatmaya karşıyız diyebilseydiniz...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Çamlıca Camii'nin israf ve gösterişle yapılmasına yönelik eleştirisini bağlamından kopararak, çarpıtanlara Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Karaduman tepki gösterdi. 

Karaduman, “Keşke “faize, çocuk istismarına, haksız kazanca, gücün tekelleşmesine, haksızlığa, adaletsizliğe, adam kayırmaya, Allah ile aldatmaya, gelir dağılımındaki adaletsizliğe, ırkçılığa, iş cinayetlerine karşıyız.” diyebilseydiniz de “Saadet Partisi Çamlıca’ya karşı demeseydiniz.” dedi.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Twitter hesabından paylaşımda bulunan Karaduman paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

“Keşke namaza durmak için alınan niyet, iktidar karşıtlığını ortadan kaldırmak için değil; kötülüğü (münker), cehaleti, kapitalizmi, emperyalizmi, faşizmi ortadan kaldırmak için alınsaydı.

İyilik (mâruf), dürüstlük, adalet, eşitlik, özgürlük için olsaydı. Keşke bu secdeler ve rükûlar aynı dine, inanca mensup olanları bir araya getirseydi de, aynı partiye ve lidere mutlak itaat edenleri bir araya getirmeseydi. Camileri, insanların siyasal düşüncesine göre aytıştırmasaydı.

Keşke cami hassasiyetimiz; ülkedeki NATO üslerine, postmodern tefeciliğe, avm yapmak için camilerin yıkılmasına, siyasi iktidarın İslam ülkelerinin işgaline ortak oluşuna, Felluce’de camilerin bombalanmasına ve kızların tecavüz edilmesine karşı da bizi aynı safta buluştursaydı.

Keşke camiler Allah’ın evi olarak kalsa, ibadetler sadece O’nun rızası için yapılsa da; liderlerin ve partilerin rızası için niyet alınan propaganda aracı haline getirilmese!”