GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2019 07:53   Güncelleme : 24-04-2019 07:53

Ak Parti'li eski vekilden çarpıcı açıklama: Erdoğan, Berat Albayrak’ı gönderiyor

Ak Parti’nin eski Milletvekili Emin Şirin, "Erdoğan da Berat Albayrak ile yürümeyeceğini gördü. CHP’nin de mutabık kaldığı Maliye Bakanı ile birlikte beraber yürütelim teklifi gitti" dedi.

Ak Parti'li eski vekilden çarpıcı açıklama: Erdoğan, Berat Albayrak’ı gönderiyor

Ak Parti’nin eski Milletvekili Emin Şirin,”Türkiye ekonomik çıkmaz içinde. Erdoğan da Berat Albayrak ile yürümeyeceğini gördü. Dolayısıyla CHP’nin de mutabık kaldığı Maliye Bakanı ile birlikte beraber yürütelim teklifi gitti. 15 gün oldu” dedi.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: AKP’nin eski Milletvekili Emin Şirin, bir televizyon programına katıldı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Emin Şirin, “Türkiye ekonomik çıkmaz içinde. Erdoğan da Berat Albayrak ile yürümeyeceğini gördü. Dolayısıyla CHP’nin de mutabık kaldığı Maliye Bakanı ile birlikte beraber yürütelim teklifi gitti. 15 gün oldu” diye konuştu. 

AKP’li eski vekil Emin Şirin, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasına ilişkin de, “Bu sayede Pelikan’ın para kaynakları da kesilir” dedi.

Emin Şirin konuşmasına şu şekilde devam etti; “Sayın Cumhurbaşkanı Berat Albayrak’ın Maliye Bakanlığı’ndan ayrılmasını istiyor. Çünkü, yurtdışında gördüğümüz fotoğraflar, Sayın Berat Albayrak’ın, Pelikan grubunun yaptığı faaliyetleri, Pelikan parti içinde yarattığı sıkıntılar, Pelikan’ın neredeyse paralel devlet haline geldiği yayın bir hale geldi. Dolayısı ile Berat Albayrak başka bir bakanlığa geçer, Pelikan grubu gider. Ekrem İmamoğlu İstanbul Belediyesi’nde devam eder. Bu sayede Pelikan’ın para kaynakları da kesilir. Bir taşta birkaç kuş vuracak gibi görülüyor.”