GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2019 22:20   Güncelleme : 19-04-2019 22:20

Abdullah Gül, yeni parti kuracak mısınız? sorusuna böyle cevap verdi..

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dayılarını ziyaret geldiği İzmir'de gazetecilerin yönelttiği 'yeni parti kuracağı' yönündeki iddialarla ilgili sorulara cevapsız kalması dikkat çekti.

Abdullah Gül, yeni parti kuracak mısınız? sorusuna böyle cevap verdi..

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni parti kuracağı iddiaları gündemden düşmüyor. İzmir'in  Hatay semtinde yaşayan dayıları Nazif Satoğlu (92) ve Ahmet Satoğlu'nu (90) ziyarete gelen Gül 'yeni parti kuracağı' iddialarıyla ilgili soruların muhatabı oldu. 

AİLEMİN BİR KISMI İZMİR'DE YAŞIYOR

Gül, Cuma namazını İlahiyat Fakültesi Camisi'nde kıldı. Camiye dayısı Nazif Satoğlu ile birlikte gelen Gül, dayısının kolunda tutarak, merdivenlerden çıkması için yardım etti. Abdullah Gül, ailesinin bir kısmının hala İzmir'de yaşadığını belirtti.

'YENİ PARTİ KURACAK MISINIZ?' SORULARINA BÖYLE CEVAP VERDİ

Yeni bir parti kuracağı yönündeki iddialarla ilgili sorulara cevap vermeyen Gül, "İki dayım var; Birisi Nazif Satoğlu, eski İzmir il ticaret müdürlerindendir. Diğeri de Ahmet Satoğlu nöroloji profesörüdür. İkisi de çok şükür çok ileri yaştalar. Onları ziyarete geldim. Buralar bizim semtlerimiz. Eski hallerini bilirim. Burada evler yokken, bir dönem çocukluğum geçmişti. İlkokul dördüncü sınıfı burada okumuştum. Dolayısıyla aile ziyareti çerçevesinde İzmir'e geldim" dedi.

Milli Gazete