FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 19-04-2019 22:16   Güncelleme : 19-04-2019 22:16

'Filistinli Esir Günü Cuması' Gösterilerinde 37 Kişi Yaralandı..

Gazze Şeridi’nin doğusunda 19 Nisan Cuma günü Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılan Filistinlilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

'Filistinli Esir Günü Cuması' Gösterilerinde 37 Kişi Yaralandı..

Gazze Şeridi’nin doğusunda 19 Nisan Cuma günü Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılan Filistinlilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi’nin doğusunda işgal güçlerinin açtığı ateşle 37 kişinin yaralandığını, yüzlerce kişinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini açıkladı.

Yaralılardan 5’inin ilk yardım görevlisi, 4’ünün de gazeteci olduğunu belirten Filistin Sağlık Bakanlığı, yaralı gazeteciler arasında Filistin Enformasyon Merkezi kameramanı Mahmud Bedir’in de bulunduğunu bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasında ayrıca Han Yunus’un doğusunda Kızılay’a ait bir ambulansın hasar gördüğü ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki barışçıl gösteriye işgal güçlerinin saldırdığını, çok sayıda kişinin bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini, yaralanan ilk yardım görevlisinin Deir El-Belah’taki El-Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi.

Filistinli göstericiler bugün ikindi saatlerinde Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katılmak üzere sınır hattı yakınlarında kurulu dönüş kamplarına akın etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, bu haftaki gösterilerin “Filistinli Esir Günü Cuması” adıyla düzenlendiğini bildirdi.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürüyor.

Gazze Şeridi'nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yaparken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açıyor.

Filistin Enformasyon Merkezi