GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2019 19:29   Güncelleme : 02-01-2019 20:59

Artık Tam Batılı Oluyoruz MEB'dan Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Okul Geliyor...

Milli Eğitim Bakanlığı, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Okul” eylem planı hazırladı. Bakan Ziya Selçuk 162 okulu kapsayan planı AKŞAM’a anlattı.

Artık Tam Batılı Oluyoruz MEB'dan Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Okul Geliyor...

Eğitimde devrim gibi karar. Artık Tam batılı sayılabiliriz.   300 Yıllık Geri kalmışlığımızın sebebini bulduk. Artık çağ atlamamızın önünde hiç bir engel kalmadı.   Veeeee gelsinnnnn ilim, felsefe, teknoloji, sanat, şiir, nobel, oscar, madalyalar, olimpiyatlar, şampiyonluklar.

Toplumsal Cinsiyet Ayrımcılığı yapılmayan okullar geliyorrrr. Eğitim de devrim dedikleri bu. Bizi kimse tutatamazzzzzzzz.

Akşam gazetesinden Yelda GÖKDAĞ'ın haberine göre: 

Cinsiyet eşitliğine yönelik toplumsal algının, öğrencilik yıllarından itibaren geliştirilmesi için harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), pilot çalışmasını 162 okulda başlattığı “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne Duyarlı Okul” projesini geliştiriyor. Bakanlık proje kapsamında, MEB’e bağlı okullarda uygulanacak eylem planları hazırlıyor. AKŞAM’a özel değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk şunları kaydetti: 

KİTAP HAZIRLANDI

Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Etkinlik Kitabı hazırlandı. Kitap kapsamında 9. ve 10. sınıf seviyesinde derslerde ünitelere uygun, etkinlikler yaptık. Uzmanlar tarafından hazırlanan taslak etkinliklerin incelenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla branş ve rehberlik öğretmenlerinin katılımıyla bir çalıştay gerçekleştirildi. 

Çalışmalar neticesinde, Taslak Değerlendirme ve İyi Uygulama Örnekleri Raporu hazırlandı ve revize süreci başlatıldı.