FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 11-10-2022 14:35

12 yaşındaki Filistinli Mahmud Samudi, Siyonist kurşunlarla şehit oldu

Siyonist askerlerin Batı Şeria'da Cenin kampına saldırısı sırasında yaralanan 12 yaşındaki Filistinli çocuk bugün şehit oldu.

12 yaşındaki Filistinli Mahmud Samudi, Siyonist kurşunlarla şehit oldu

Batı Şeria'nın kuzey kesiminde yer alan Cenin'de Filistinli bir çocuk bugün (10 Ekim Pazartesi), geçen ayın sonunda işgal güçlerinin attığı mermilerle aldığı ağır yaranın tesiriyle hayatını kaybetti. 

Filistin Sağlık Bakanlığı 12 yaşındaki Mahmud Muhammed Halil Semudi'nin 28 Eylül tarihinde Cenin Mülteci Kampı'na düzenlenen saldırı esnasında aldığı ağır yaranın tesiriyle hayatını kaybettiğini duyurdu. 

Bugün hayatını kaybeden çocuğun yaralandığı saldırıda 4 Filistinli genç şehit edilirken 44 Filistinli de yaralanmıştı. Bugün olayda yaralananlardan olan bir çocuğun daha hayatını kaybetmesiyle söz konusu baskın ve saldırı yüzünden şehit edilenlerin sayısı 5'e çıkmış oldu. 

İşgal güçleri, 28 Eylül sabahı Cenin Mülteci Kampı'na düzenledikleri baskında adeta kan kustu ve her tarafa ateş yağmuru yağdırarak 4 kişinin şehit olmasına, 44 kişinin de yaralanmasına sebep oldular. Filistin Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada yaralılardan bazılarının durumlarının çok ağır olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunduğu belirtildi. 

Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasında şehitlerin isimlerinin Ahmed Nazmi Alavine, Abdurrahman Fethi Hazim, Muhammed Mahmud El-Venne ve Muhammed Ebu Naise olduğu belirtildi. Bunlardan Abdurrahman Fethi Hazim, geçtiğimiz Nisan ayında Tel Aviv eylemini gerçekleştirdikten sonra Yafa Camisi yakınında işgal güçleriyle girdiği çatışmada şehit edilen Ra'd Hazim'in kardeşiydi.

  Filistin Enformasyon Merkezi

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com