YAZILAR
Giriş Tarihi : 20-06-2018 07:04   Güncelleme : 21-06-2018 17:12

Betül Perço yazdı: Güzel Olanı Güzellerle Paylaşmak...

On bir ayın sultanı, mübarek Ramazan. İbadet ve oruç ayı Ramazan. Arınma ve terbiye ayı Ramazan. Af etme, bağışlama ve isar ayı Ramazan. Hizmet etme, dua etme, dua alma ayı Ramazan.

Betül Perço yazdı: Güzel Olanı Güzellerle Paylaşmak...

 

On bir ayın sultanı, mübarek Ramazan. İbadet ve oruç ayı Ramazan. Arınma ve  terbiye ayı Ramazan. Af etme, bağışlama ve isar ayı Ramazan. Hizmet etme, dua etme, dua alma ayı Ramazan.

Dışı kardeşlik, içi benlik ayı Ramazan. Dışı Rahmet, içi merhamet ayı Ramazan. Dışı ihsan içi İrfan olan Ramazan.

Kim nerede bakarsa, kim nasıl görmek isterse işte öyle olan Ramazan.  Geride bıraktık. Bir yıl sonra yeniden  buluşmak üzere vedalaştık. Bazılarımız göz yaşları içinde bazılarımız el sallayarak ama hüzünle vedalaştık.

Bu yılda rahmet ve bereket ayı Ramazan’ı gurbette geçirdik bir grubu  arkadaşla. Hiç gurbet yaşayanınız varmı bilmem.  Aileden uzak, dostlardan uzak sevdiklerinden uzaksan gurbet oldur işte.

Hz. Ali’nin “Asıl gurbet, dostsuz kalmaktır” sözü beni her  zaman teselli etmiştir.  Bu teselliden olsa gerek dostlar arasında geçirdiğim her an  gurbetin acısını unuttur. Gurbetin ağır kasveti olmaz. Hüznü olmaz.

Amacım, Gurbet üzerine yazarak hüzünlenmek değil.  Yada Gurbet’in ağır kasvetini anlatmak hiç değil. Bunun tam tersine,  yolu bir şekilde gurbette keşişmiş bir grub  arkadaşla birlikte güzel bir iftar yapmanın hazzını  paylaşmaktır amacım.

Yazının tamamını okumak için