YAZILAR
Giriş Tarihi : 22-06-2018 07:09   Güncelleme : 23-06-2018 07:11

Eda Bildek Yazdı: Sana Yazdım Başkaları Okudu..

Kalbimin damağında kaldın be adam. Bütün yıkımların arasında öyle dimdik öyle mağrur kaldın. Ne vakit gitmeye kalksam gözlerine asılı kaldı yüreğim. Harflerin doğurgan, cümlelerin haşin iklimlerinde adına rastlamak bir doğuş mudur sence?

Eda Bildek Yazdı: Sana Yazdım Başkaları Okudu..

Kalbimin damağında kaldın be adam. Bütün yıkımların arasında öyle dimdik öyle mağrur kaldın. Ne vakit gitmeye kalksam gözlerine asılı kaldı yüreğim.  Harflerin doğurgan, cümlelerin haşin iklimlerinde adına rastlamak bir doğuş mudur sence? Hani sen her şeyi bilenin katından önce gönlüme sonra ellerime tel tel dökülmenin adıydın. Kendimi yoluna bir gül gibi savurmanın bahtından geliyorum sana. Senden giden yolların sana dönen tahtından geliyorum.  Senden sana geliyorum. Yokluğunu deviriyorum üzerime. Sevmenin ikbalinden yokluğun yarasında yutkunuyorum. Öyle bir adamı sevdim ki bir deniz bir içim çekiliyor.

Hep aynı yerde kalıyor insan. Bozuk bir saat gibi, her şartta hep aynı yerde sevilmek istediği yerde kalıyor. Ne garip gözlerinde okyanuslar gördüğü sevdiğinin yine gözlerinde boğuluyor. Sanmanın külfetini taşıyor sol göğsünde. Kırılgan bir çiçek gibi bakıyor sol yanına. Kan revan olmuş dört bir yanı oysa Nevbahar değil miydi diye soruveriyor.  Sanıyoruz ki nasıl sevdiysek doludizgin öyle sevildik. Öyle sevilmenin vaadinden ötesinde sorgusuz sualsiz yumuyor gözlerini âleme. Ve açıyor gözlerini kendi gönül âlemine.

Başka türlü yaşamayı bilmiyor bir kez sevmeyi, hakikatli sevmeyi bilen gönül. Hepimizin gözlerinde uzaklara dalıp gitmenin tesiri... Sözlerin hükmü eriyip tükeniyor gözlerin iklimlerinde. Artık kimseyi söze karıştırmamayı öğreniyor seven. Kimseyle paylaşmamayı öğreniyor gönül derdini.  Akıp giden zamanı bir nehir gibi avuçlayıp yudumluyor susadıkça. Çıplak ayaklarla kumsalın kalbini adımlıyor. Gecenin gönlüne uzanıp yıldızlara karşı biriktirdiği şarkıları dinliyor.

Yazının Tamamını okumak için