YAZILAR
Giriş Tarihi : 01-04-2018 09:12   Güncelleme : 02-04-2018 09:14

Yakup Emrah yazdı:Düşünsel Diriliş, Bilinç Sorumlulukları ve Hüseyin Kuyuldar

Peki Ezilmişliğin Zincirleri Nasıl Kırılabilir?

Yakup Emrah yazdı:Düşünsel Diriliş, Bilinç Sorumlulukları ve Hüseyin Kuyuldar

 

Şunu kesinlikle söyleyebiliriz ki; Modern, Seküler ve Emperyalist egemenler sadece topraklarımızı değil zihinlerimizi dahi işgal etmektedirler. Bunu Oryantalist ideoloji, sinema, medya gibi kültürel araçlarla yapmaktadırlar. Bu araçlarla İslam coğrafyasını; özgürlüğü hak etmeyen öteki toplum, medeniyetin götürülmesi gereken barbar toplum olarak göstermeye çalışılmaktadır.

Ve esefle belirtilmeli ki; düşünsel, kültürel ve felsefi olarak özgür ve özgün çıkışlar yapamayan İslam toplumu; hem ellerinde ki silahları hem de kafalarında ki fikirleri Emperyalist Sömürgeci güçlerden almaktadırlar. Demokratik yönetim tarzlarından, ulus-devlet biçimlerine kadar birçok Batı paradigmalarını kutsallaştırıp kendi coğrafyalarımızda inşa etmekteyiz.

Ekonomik temellerimiz dahi sömürgeci zihniyetin inşa ettiği sömürücü ekonomik yöntemlerdir. Ve gariptir ki Vestfalya ürünü Ulus- Devletlerini kutsallaştıran içimizde ki bazı muktedirler, bu sömürgeci seküler-neoliberal kültürün yansıması olduğu halde İslam Medeniyetinden söz etmektedirler.

Peki Ezilmişliğin Zincirleri Nasıl Kırılabilir?

Yazının tamamını okumak için tıklayın