EDİTÖRDEN
Giriş Tarihi : 29-06-2017 17:06   Güncelleme : 29-06-2017 17:08

Yeniden Bismillah....

Sevgili Dostlar Ekran Gazetesi yenilenen yüzü ile karşınızda.

Yeniden Bismillah....

Sevgili dostlar…

Ekran Gazetesi yeni yayın döneminde üçüncü yılını tamamladı hamd olsun, dördüncü yılımızı yarılarken yenilenen mizampajımızla karşınızdayız.

Yeniden Bismillah derken 4. yılı yazımızı yeniden hatırlamak ve hatırlatmak istedik..

Bu üç yıl içerisinde belirlediğimiz yayın ilkelerine bağlı bir yayın sürdürmeye çalıştık.

Medya ahlakının her geçen gün daha da azaldığı, algı operasyonları ile yalan haberlerin tavan yaptığı bir süreçten geçiyoruz. İşin acı yanı bu yalan haberlerin İslami hassasiyeti olduğu bilinen medya organlarında da olması. 

Ekran Gazetesi böylesine mayınlı bir alanda dürüst yayıncılık yapmaya yalan haberlerden sakınmaya çalışıyor. 

Ekran Gazetesi olarak bu geçen zaman içerisinde, ilk yola çıktığımızda belirlediğimiz önceki yazılarımızda da paylaştığımız yayın ilkelerimize bağlı kalmaya çalıştık.

Ekran gazetesi olarak; “Evrensel İslami ilkelere bağlı, vahyin öğretilerini temel alan, cemaatçiliğe, mezhepçiliğe, ırkçılığa, zulme karşı duran, doğruluktan, haktan, mazlumdan, adaletten yana olan, Kudüs’ün Mescidi Aksa’nın Özgürlüğünü savunan, Filistin davasını iman ve İslam davasının bir parçası olarak gören, Müslümanların vahdetini ve kardeşliğini, önemseyen ve önceleyen” yayın ilkeleri ile yayın yapmaya çalıştık.

Kudüs dedik vahdet dedik. Esasen Vahdet sözümüzün havada kalmadığını yayıncılığımızla gösterdiğimiz gibi yazar kadromuzla da göstermiş olduk.

Yazar kadromuzda, Akabe camiasından, İnsan ve Medeniyet hareketinden, Anadolu Platformundan, Kudüs Yardımlaşma Derneğinden, Şii ve Sünni kardeşlerimizin varlığı bizler için ciddi bir zenginlik olduğu gibi vahdet anlayışımızın da somut bir göstergesi oldu.  Milli Gazete’den yaptığımız alıntı yazılarla Milli Görüş’ün olaylara bakışını okuyucularımıza aktarmaya çalıştık.

Farklı düşüncedeki yazarlarımızın yazılarına hiçbir zaman müdahale etmedik. Yazarlarımız düşüncelerini özgürce kendi köşelerinde yazdılar.

Haberlerimize bir günde 10.000 tıklandığı günleri de gördük. Kimi yazarımızın yazıları onbinleri geçen okumaya ulaştı. Bu üç yıl içerisinde okuyucularımızın ilgisi her geçen gün artarak devam etti. Bize gösterdikleri bu ilgiden dolayı okuyucularımıza haber ve yazıları sosyal medyada paylaşarak daha çok kimseye ulaşmasına katkı sunan dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Artık hedefimiz daha çok insana ulaşmak.

Bazı haberlerimiz başka siteler tarafından alıntılanırken, bu yıl ilk defa bir yazarımızın Vahdet konulu yazısı Farsçaya çevrilerek İran’da yayın yapan bir site tarafından yayınlandı.

Sitemiz, sürekli güncellenen haber ve yazıları ile okuyucularımızın hizmetinde oldu. Yazarlarımız çoğunlukla en az ayda bir yazılarını yenileyerek huzurlarınızda oldular. Kendilerine gösterdikleri bu duyarlıktan dolayı teşekkür ediyoruz.

Sevgili dostlar;

Ekran Gazetesi ile ilgili olarak zaman zaman kimi yakıştırmalar yapıldığını duyuyoruz.

Ekran Gazetesi hiçbir grup cemaat, partinin karşısında yada yanında değildir. Kendimizi şuncu yada buncu olarak görmüyoruz. Sadece başta zikrettiğimiz ilkeler doğrultusunda yayıncılık yapmaya çalışıyoruz. Müslümanların vahdeti ve Kudüs’ün özgürlüğü en hassas olduğumuz konular.

Ülkemizdeki siyasi iradenin yağcısı olmadığımız gibi muhalifi de değiliz. Doğru ve güzel işler yaptığında takdir eden, yanlış gördüğünde uyaran bir tavır içerisinde olduk olacağız. İktidarın doğrularını söylemekten daha çok iktidarlara doğruları söylemenin daha önemli olduğuna inanıyoruz. Haber yaparken birilerine taraf yada karşı olmak gibi bir kaygımız yok. Ancak doğru haber yapmak ve Müslümanların vahdetine birliğine zarar vermemek gibi bir kaygımız her zaman oldu ve olacak.

Daha iyi ve daha güzel bir Ekran Gazetesi için çalışıyoruz.

Gelecek günlerimizin hepimiz için tüm insanlık  için, ümmet için daha güzel olmasını diliyoruz. Ülkemizin ve İslam aleminin birliği için dua ediyor Adaletin ve sevginin hakim olduğu Kudüs’ün özgür olduğu bir dünya diliyoruz.

Selam ve dua ile…