Ey Kürt Seni Kurtuluşa Götürecek Nedir?
Yakup Emrah

Ey Kürt Seni Kurtuluşa Götürecek Nedir?

Ey Kürtler;

Bilin ki Tarih merhametsizdir. Çünkü Tarih’in ilk günleri Kabilin günleridir. Evet, Tarih merhametsizdir çünkü Kabilin çocukları, üzerinizden piramitler inşa ederek sırtlarınızdan basamak basamak ilerlemektedirler. Ve siz yenilgi içerisinde yere düşerken, Tarih acımasız ruhu ile sizi ezecek ve kayıp tarihin derinliklerine götürecektir.

Ey Kürt.

Uyan, Diren ve Özgürleş.

Sen ya Tarihin sesi ve nefesi olmuş olan Selahaddin-i Eyyubi’nin ruh iklimini yaşayacaksın, ya da çıkarların tanrısı stratejilere kurban edileceksin.

Yine Bil ki, sana izzet, şeref, bilinç, bilgi, hareket, feryat, özgürlük ve irade verecek güç İslam’dır. O Öyle bir dindir ki ezilenlere, mazlumlara, ötekileştirilenlere Vahyin diliyle Fekku Ragabe der. Yani Kırın Zincirlerinizi! Unutma ki İslamsız mücadelen hazine başında açlıktan ölen adamın durumuna benzeyecektir. Çünkü o sarsılmaz bir din, ebedi bir dünya görüşü, adaletin çağrısı ve özgürlüğün kapısıdır.

Hiçbir önderliğe ihtiyacın olmayacaktır. Çünkü önderler önderi Muhammed (As.)’in özgürlük mücadelesi yolunda yaktığı Mekke’de ki kıvılcım sana ruh verecektir. Çünkü O, Mazluma düşkün, sömürülenlerin sığınağıydı. O devrimci bir duruş. Muhalif bir bilinçti. Sarsılmaz bir ideoloji, yeni bir dünya görüşüydü. Ve o özgürlük arayıcısıydı. İlk özgürlük düşüncesinin eylemsel hali ise 20’li yaşlarında Hilful Fudul hareketi içerisinde ezilenlerin, ötekileştirilenlerin, mazlumların sesi olmasıydı. Belki yeni aldığı bir elbiseyi giymenin sevincini yaşamadan, ihtiyaç sahiplerine verecek kadar mazlumların dostuydu.

Ey Kürt!

Ve bil ki, Marksist söylemler ve Demokratik Modernite Kuramları size manevi sömürge yollarını açacaktır. Sizin özünüzü ve duygularınızı maddenin dar sınırlarının ötesine taşıyıp, bilinçsiz doğaya hapsedecektir. Materyalizmin verdiği düşünsel tarzla sizi diyalektiğin oyuncağı yapacaklar. Muhammed İkbal’in dediği gibi; bu ideoloji Sizi Allah’tan toprağa doğru çekecektir.


Seni kurtuluşa götürecek tek realite Öze Dönüştür. O Öze Dönüş, İslam Ordularının İyaz Bin Ganem’in Kurdistan’a girdiği ilk gündür. O günden sonra izzet, şeref, bilinç, bilgi, hareket, feryat, özgürlük ve irade kazandın. Sasani ve Bizansın kırbaçları altında ezilirken İslam’ın adalet ve özgürlük perspektifiyle tarihteki yerini aldın. 

Irkçı bir dönüş değil. Geleneklere dönüş değil. Hangi Öze? Caban El Kurdi, Ali Heriri, Abdulkadir Geylani, Ahmedé Xané, El Cezeri, Feqiyé Teyran, Melayé Ciziri, Selahattin Eyyubi, Bediüzzeman Said Nursi, Mevlana Halit… Evet Bu Öze
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.