Yardan Yaraya Yolum Var...
Eda Bildek

Yardan Yaraya Yolum Var...

Bana bir haller oldu, bu aşkbela kentinde. Kendini yollara veren göçmen kuşlar gibi seyrinde kanat çırpıyorum, sen görmüyorsun. Geceler kurşun gibi iner yüreğime, sol yanımı derin bir sancı kaplar. Sesimde çıkmaz artık, suskunluğun harflerini ağır ağır içine çeker ciğerlerim. Ne menen bir yaradır bu, ne kabuk bağlar, ne durulur… Kanasa da yokluğuna sen bilmezsin. Gökler bilir, döktüğüm gözyaşlarını; yağmurlar bilir. Sen bilmezsin. Kocaman ömrün arkasından fecr, ipliklerini tüketen geceye uzattı. Başı telli, göğsü tüylü kuşlar yuvalarına döndü. Sen dönmeyi bilmezsin. Öyle bir illet ki yokluğun nefse zulmeti, yaklaşmasına hiç izin verilmemeli. Aşkın tahtında yokluğun sınanışından korunmak zor. Zor, yitmekten korunmak. Oysa gönlüme seni yazan haktır. Öyleyse seni çılgın gibi sevmek bana haktır.

Sevgilim, attım duvağımı ayaklarımın altına. Avuçlarıma kına diye yaktım seni. Başımı eğdim karşında, kaldırdım açılmaz sandıklara hayallerimi. Yutkunuverdim adını, usulca söyleyiversem yanarsın. Kaçtım şehir şehir çokk uzaklara, gidebilmeye ayarladım tüm saatlerimi. Heyhat, unutmak ne mümkün sesinden yudumladığım şiirleri. Seni ölümüne nikâhlamış alnıma Allah, sen bilmiyorsun. Kaç yokluğu, kaç gidişi, kaç ayrılığı yükleseler üst üste; bir sana duyduğum hasret etmez, bilmiyorsun. Hiç bilmiyorsun!

Şimdi sevgilim, ne akşamın karanlığını biliyorum. Ne sabahın aydınlığını. Bir eşref saati bekliyorum, bir Züleyha muştusu. Allah’ım diyorum, gönlüm sana emanet. Yusuf’un düğüm olduğu Züleyha kadar sınama beni. Eğdim ben başımı sana, hem ben ilkin seni bildim. Onda seni bildim. Bundandır, taruman olan gönül bağımda illa yar diye inlemem. Yarr, derken yârin üzerindeki yâri hep bilmemdendir. Şimdi bilmesen de sevgili, benim yardan yaraya yolum var. Yaramdan büyük Allah’ım var.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.