Darbecileri Anlamak...
Vedat Kahyalar

Darbecileri Anlamak...

Kendisine verilen aklı kullanmayıp, sadece itaat eden, olayları; Ne oldu ? Neden oldu? Nasıl oldu? Nerede oldu? Kim yaptı? gibi sorularla takip etmeyen kişiler tehlikeli kişiliklerdir.

Araçsallaşan, sömürüye açık hale gelen, kolay yönlendirilebilen bu tip insanlar bir süre sonra sürünün sıradan bir bireyi haline gelir. Olayları analiz etmez, olayların içinde yuvarlanır, sürüklenir. Organizasyonun ve olayların içinde yok olup giden ve hiçbir direniş sergileyemeyen bu insanlar artık kişiliğini, kimliğini, özgürlüğünü kaybetmiştir.

Bu zavallılar: "Ben insanları ve cinleri, ancak ve ancak bana ibadet etsinler diye yarattım " diyen Allah’ı ve yüce Kuran'ı bile unutmuşlar, liderlerini rabb yerine koymuşlardır.

Yüce dinin ahlaki prensipleri, yüksek maaş, yüksek kariyer, geniş çevre bile bu insanları kendine getirememiş hastalıklı şahsiyet'ten/şahsiyetsizlikten kurtulamamışlardır. Bu yüzden aldıkları emirleri sorgulamadan uygulamaya koyup kolayca canavara dönüşmüşlerdir .

Yunus suresi 100’ üncü ayet çok açıktır. Aklını Kullanmayanların Üzerine Pislik Boca Ederiz.

Aklını kullanmayıp ABD yerleşimli, derin yapılarla işbirliğindeki bir hayalpereste itaat edenler, tarihe hain olarak geçmişlerdir.

Bu darbe girişiminin dünyaya verdiği en önemli ve en güzel mesaj; Türkiye'de yaşayanların İslami ve demokratik bilinci her türlü övgüye layıktır.

Zor zamanda bir araya gelebilen bu millet Vahdet'i unutmamış, en umulmadık zamanda her türlü eleştirisini saklı tutarak, ülkesinin, milletinin bekası için canı pahasına tankların karşısında yerini almıştır.

Türk halkı birçok konuda olduğu gibi dünya Müslümanlarına güzel bir örnek direniş sunmuştur.

Bu onurlu duruşlarından dolayı halkımızı tebrik ediyor, Rabbim bu millet bir daha darbe göstermesin diyorum…

Halkın oyları ile seçilmiş yöneticiler, ancak yine halkın oyları ile gitmelidir.

 

Selam olsun darbeye karşı direnenlere…..

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.