Biz Mavi Marmara Gazze Şehidleriyiz…
Çiğdem Topçuoğlu

Biz Mavi Marmara Gazze Şehidleriyiz…

Kimilerince iddia edildiği gibi  otoriteden izin alıp yola çıkmış olsaydık bu şekilde mi davranırdık.

Yoksa Çok yüce amaç uğruna uygun davranışlar mı sergiledik?
ALLAH (c.c) ım!  Böyle şahsiyete tabii olursak kurtuluşa erer miyiz, ermez miyiz? Sorusunu şehidlerimizin hususunda gündeme getirdiğimizde işte adanmış kişilikler kendini göstermektedir.

Fedakar şahsiyetlerin mevcudiyeti karşısında kalplerimiz ümitle dolmakta ve meyus olmaktayız. Bizler bu yolculuğa çıktığımızda İmam HÜSEYİN a.s ın şehidlerin en önünde fedakarca yol kat ettiğini gördük.

Tarih şunu yazdı ve yazmayada devam ediyor. “Güzel söz O’na yükselir. Salih amelde onu yükseltir.” (Fatır/10.)

Uluslar arası sularda kendilerine devlet deyip devletçilik anlayışından bi haber hareket eden karanlıklar topluluğunun askeri katil maşaları tarafından tüm dünyanın gözü önünde MAVİ MARMARA gemisine gece 21.50’den sabah ezanına kadar abluka uygulayıp ,  namaza durduğumuzu fırsat bilerek, nato kuvvetlerinin gözleri önünde bizlere saldırmaları, uluslar arası sularda, denizin ortasında” bizlere yardım edin “nidalarımıza karşılık vermeyenleri ,bize kurşun sıkanları tedavi ettiğimizi ,insanlık adına ALLAH(c.c) için yola çıktığımızı. Dikkat ediniz lütfen. Yardım ettiklerimiz bizi öldüren kişilerin ta kendileridir. Bu insanlığı ortaya koyacak mektepler, siyasi irade ve  anlaşmazlıklar ortaya çıkmalıdır, insanlığın buna ihtiyacı var.

İmam Hüseyin(a.s) tüm insanlığa şu şekilde seslenmiştir: ”Eğer dininiz yoksa ve ahiret hayatına inanmıyorsanız bari dünyanızda hür insanlar olun. “HÜR İNSAN OLARAK HÜRBALA.

EY HÜRBALALAR! Özgürlükten hürriyetten anladığınız nedir?

Bu sorunun cevabını tarihe ne olarak ve nasıl vereceksiniz? Biz nasıl bir mevkideyiz, bu konuda siz ne diyorsunuz, biz ne diyoruz? Biz nerdeyiz siz Nerede olacaksınız?

2010 MAVİ MARMARA. Biz bu olayın içindeydik. Biz şehid olduk, kurtulduk. Biz, kendimiz insanlığa ihanet etmedik. Ama sizler tüm insanlık değerlerine ihanette bulunmaktasınız. Bugün heyecanınız ve dünyaya olan şevkiniz sizi ele geçirmiştir. Bu nedenle insanlık tarihine bir utanç olarak yazılıyor söyledikleriniz, yaptıklarınız, yapmadıklarınız. Asla temizlenemeyecek çok büyük bir günaha bulaştınız.

 

israil ve yandaşları ile yapılacak veya yapılan dostane girişimler, gizli pazarlıklar,yapılan anlaşmalarla tarih sizi ve sülalenizi ebediyyen kötü anacaktır. Bizler kendimize veya kuracağımız bir saltanata , edineceğimiz bir servete ulaşmak için değil, yüce hedefleri uğruna yaşamış ve buuğurda hayatlarını feda etmiş;

MAVİ MARMARA GAZZE ŞEHİDLERİYİZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…