Mavi Marmara 6 Yaşında...
Vedat Kahyalar

Mavi Marmara 6 Yaşında...

Önce bir hatırlayalım Mavi Marmara olayını :

Mavi Marmara gemisi bir çok, milletten, dinden aktivistler, gazeteciler, sanatçılar, gönüllüler İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ambargoyu kırmak için Sarayburnu'dan demir aldı ve menziline doğru harekete geçti.

İsrail, uluslararası karasuları kanunlarında karasuyu sayılmayan 70 km açıklarında Mavi Marmara gemisine operasyon düzenledi. İsrail onlarca asker, gemi, ve helikopterle düzenlediği  operasyonda 10 Türk vatandaşını şehit ederken bir çok yolcuyu da yaraladı.

O Gece gemiye yapılan operasyon öncesi gemiye özel bir sistemle kurulan canlı yayın vericilerini engelledi. İsrail silah ve mühimmat taşıdığını iddia ettiği Mavi Marmara gemisine önce botlarla yanaştı ardından havadan helikopterle askerler gemiye indi. Ellerinde hiçbir silah bulunmayan Mavi Marmara yolcularına tam teşekküllü silahlarla müdahalede bulunan İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonu 10  kişi hayatını kaybetti , bazıları ağır olmak üzere 50'den fazla kişi yaralandı.

En az Mavi Marmara kadar önemli bir olay da Türkiye’de Mavi Marmara katliamına saatler kala Türkiye’de yaşandı.Türk Deniz Kuvvetlerinin İsrail’e en yakın birliği olan İskenderun Askeri Deniz Birliğimize PKK tarafından saldırı düzenlendi ve 6 askerimiz şehid edildi.PKK ilk kez bir Deniz Kuvvetlerimize ait bir birliğimize saldırıyor ve bu olaydan üç saat sonra İsrail ,  gemileri, denizaltıları ve hava araçlarıyla ; içerisinde onlarca ülkeden gelen ,çeşitli din ve sosyal gruplardan yüzlerce  aktivistin  yer aldığı ve içerinde yalnızca Filistin’lilerin ihtiyaç duyduğu yardım malzemelerinin yer aldığı sivil gemilere saldırıyordu.Saldırı , gemideki yayın araçlarından dünyaya canlı olarak servis edilmesine rağmen ne dünyadan,ne islam aleminden çıt çıkmıyordu.

Yalnızca yüreği insanlık için , Allah için çarpan “İYİLER “ kahroluyordu.

Ve Mavi  Marmara katliamı,dünyanın gözü önünde,Türkiye’nin istikrar ve güç temsilcisi “muhafazakar demokrat” kahramanlarının gözleri önünde , şımarık İsrail teröristleri tarafından “tereyağından kıl çeker” gibi gerçekleştiriliyordu.

Zaman içerisinde İskenderun Deniz birliğine saldıran PKK’lı kalleşlerin İsrail bağlantılı olduğu ortaya çıkıyor ve Mavi Marmara şehidlerimizin sayısının aslında 16 olduğu tarihe kanlı harflerle kazınıyordu.

Mavi Marmara ile ilgili açılan davalarla,İsrail’in aşağılık katiller sürüsü dünyanın pek çok yerinde suçlu bulunmuştur.Bugün İsrail’in tartışmasız gücü yerlere dökülmüş,burnu sürtülmüştür.Kralın çıplak olduğunu gösteren Mavi Marmara katılımcıları; Konuştuklarında mangalda kül bırakmayan siyasetçilere de önemli dersler vermiştir.

Son söz olarak şunu söylemeliyiz ki :

 

İsrail bir terör devletidir ve yok olmalıdır.İsrail ile işbirliği şeytan ile yapılan bir işbirliğidir,asla Müslümanlara hayır getirmez.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Dr. Şehit Fethi ŞAKAKİ Yazdı: Sünnilik ve Şialık yapay bir kavgadır
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Konfor/çıkar/iktidar alanına kapanmak, entelektüel özgürlükten vazgeçmek demektir.