Bizler GAZZE’ye gidebilecektik;
Çiğdem Topçuoğlu

Bizler GAZZE’ye gidebilecektik;

Sefine –i MAVİ MARMARA hadisesinde insanlığa vermiş olduğumuz derslerden bizlerin amacı gayet açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Zahiren kendi aleyhimize görünen bir çok meseleye dahil riayet etmekten çekinmedik. Mesel olarak; MAVİ MARMARA sefinesinde saldırıya uğradığımızda itrail askerlerinin ellerinden silahlarını alıp denize atmayıp kullansaydık, belkide itrail askerlerinin öldüğünü gören itrail ordusu geri çekilecekti. Belki de bizler GAZZE’ye gidebilecektik.

Ama biz ne yaptık?””””Her ne olursa olsun bizler saldırmayacağız. Bizler barışçıl insanlarız. Kendimizi savunacağız ama silah kullanmayacağız. Ele geçirilen silahlar denize atılacak””””diyerek izin vermedik. Şayet silahları kullansaydık Biiznillah gidişat değişebilirdi.

Bizler meseleye “AMACI İÇİN HER YOLU MÜBAH GÖREN “insanlar, politikacılar, siyasetçiler gibi yaklaşmadık. Şayet bu şekilde hareket etseydik MAVİ MARMARA  kıyamı sıradan bir hadiseye dönüşürdü. İnsanları haklı bir sebep olmaksızın öldürmek, insanlığı hayvanlardan daha aşağı bir konuma indirecektir. Oysa tüm peygamberler insanlık şiarları ve değerlerini ikame etmek ve korumak için gönderilmiştir. Bizler Rasulun(risalet) mesajını Akdenizde (Uluslar arası denizde) pratiğe döktük.

Amaç için her yolu mübah gören siyaset ve idare, insanlığı yüceltmez, alçaltır. Bizler bundan beri olarak Hz.Hüseyin’in hareket metodunu benimsedik ve nebevi metoda sadık kaldık. Kendimizi  feda ettiğimiz hedefin büyüklüğüne bakarak “Okuyun bizi”dedik. Okuyun ve 
Düşünün.

Ele geçirilen silahlar denize, atılıyor. Yaralı olan israil askerlerine şehidlerin ve yaralı gazilerin yanında ilk yardım yapılıyor. Bunu da geçtim.Arkamdan cesaret edip sıkamadıkları kurşunlarla yukarıdan aşağı tarayıp 3 kurşunla beni yere serdiler.Son nefesimi eşimin kollarında verdim. Düşünün; Eşinizi öldüren İsrail askerleri elinizin altında, yaralı onları öldürmeye yetecek  gücü, kuvveti hemde sebebi var.Ama en önemlisi şura ve meşveret kararı deyip yaralı askerlere yardım ediyor.Bu kesinlikle ”amaç için her yolu mübah” görenlerin siyaseti değildir.

Onların siyasetlerinin olduğu yerde MAVİ MARMARA GAZZE ŞEHİDLERİNİN VE BU SANCAĞI DEVRALANLARIN İŞİ OLMAZ.

 

 

Devam edecek... Biz Mavi Marmara Gazze Şehidleriyiz…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…