Gazze Abluka Filistin İşgal Altında...
Çiğdem Topçuoğlu

Gazze Abluka Filistin İşgal Altında...

Şehid olan bizlerin nazarı ile bakmadınız bu meseleye….

İnsanlık ağacının daima su istediğinin idrakinde olmadınız. Farklı bir açıdan sorunun çözülmesi gerektiğini düşündünüz. Bu kanıda olanlar sadece şimdi değil, öncede vardı sonrada olacaktır.

Kafirin gücünü, sultasını tahmin etmediğimizi , hesaba katmadığımızı ve bu nedenle de mücadeleden yenik ayrıldığımızı ifade edenler büyük bir yanılgıya düştüler. 

Zira MAVİ MARMARA ‘da GAZZE’ye giden sürecin birçok yerinde insanlık adına, ALLAH(c.c) için bu yola çıktığımızı büyük bir iştiyakla yaptığımızı haber verdik. Üstelik katillerimizle bizi baş başa bırakan Ülkemizin destek olmayacağını bilmemize rağmen hedefimize kulaç kulaç yol aldık. NEDEN?

Bizim nazarımızda ALLAH(c.c)a adanmanın “O”na teslim olmanın ve o şuurla hareket etmenin çok büyük bir anlamı bulunmaktaydı.

Sizler maalesef bu noktayı yanlış anladınız. Üstelik bunu bizleri dualarla, gözyaşlarıyla karşılayıp katillerimizin de nasıl birileri olduğunu kabullenerek dile getirdiniz.

İsteseniz de istemeseniz de bizler TÜRKİYE’nin evlatlarıyız. Annelerimizin babalarımızın çocukları, eşlerimizin kocaları, çocuklarımızın babaları, öğrencilerimizin öğretmenleriyiz. Bizler bizi yetiştirenlerin terbiyesi ile büyümüş onların asaletinin varisçisiyiz. Arkamızda bıraktıklarımızın kalbinde özel bir sevgiye mazhar olmuşuz. Bizler mevki makam düşkünü adamlar değildik.

 

Bizler kanlarımızla tarih yazdık. Bizi karşısına alanlar veya almaya çalışacak olanlar şimdi ve daha sonra da kaybetmeye mahkumdur. Tavsiyemizi göz ardı etmeyin. 10 Şehidin kendini kurban ettiği hedefin büyüklüğünü göz önünde bulundurun. En büyük hedefe kendini feda edenler ulaşabilir. Bizler de sizler gibi sıradan insanlardık. Sıradanlığımızı hadsiz hedefimiz sıra dışı yaptı.

Devam edecek... Bizler GAZZE’ye gidebilecektik;

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…