Dünyanın Bütün Müslümanları Birleşin.!
Vedat Kahyalar

Dünyanın Bütün Müslümanları Birleşin.!

Bugün dünyanın savaşlar haritasına göz attığımızda, ateş, ölüm, sefalet, göç ve yıkımın  Müslümanlara reva görüldüğü ancak silah satışının, petrol, doğalgaz ve diğer değerli hammaddelerin işletilmesinin kazançlarının artık çok yakından tanıdığımız alçak, kafir, zalim, sömürgen, insanlığın yüz karası  ülkelere transfer edildiğini biliyoruz.

Bu alçak, kafir, hırsız, zalimler toplluluğu nasıl bu kadar başarılı oluyorlar ?

Çok mu akıllılar?

Stratejik güçleri çok mu gelişmiş?

Emin olunuz ki koca bir “HAYIR” bunların cevabı.

Bu insanlığın yüz karası, yaratılışın amaçlarını ters yüz etmiş zalimlerin tek gücü :

Müslümanların eğitimsizliği ve bölünmüşlüğüdür.

Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda hakim olan yönetim biçimlerinin çoğu ilkel despotluk yönetimleridir. Bu yönetimlerin başında ülkelerinin tüm kaynaklarını kendileri ve küçük bir kitle için sömüren zalimler topluluğu  vardır. Aslında  bu zalimler, kendilerine bu şeytani görevi tevdi eden büyük efendileriyle birlikte paylaşmaktadır ümmetin kul haklarını. Bu zalim düzenlerin devam edebilmesi için bu ülkelerde yaşayanların eğitim seviyelerinin kontrollü olarak düşük seviyede tutulması gerekir. Zalim, ceberrut yöneticinin uygun gördüğü sınıf dışında kahir ekseriyet cahil bırakılmaktadır. Toplumun kontrollü eğitilen ve maddi olarak doyurulan bir kesimi de ırkçılık, mezhepçilik, cemaatçilik, ideoloji  gibi kullanılmaya müsait fikirlerle donatılmaktadır.

İslam algısıda aslında  fersah fersah uzaklaşmıştır gerçeğinden.

Kuran’dan, sünnetten, Ehli Bet’ten uzaklaştırılarak, menkibeler, masallar ve ideolojik yanlışlarla donanan  günümüz Müslümanlarının sergilediği vahşi, ilkel, acımasız davranışlar bu nedenledir.

Bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğu günümüzde Müslümanlara düşen en büyük cihad; bilgi ile donanmak, hakiki imanı keşfedip iman etmek, salih amellerde bulunmak, aklını kullanmaktır.

Ancak bu şekilde davranan Müslümanlar kendilerine kurulan tuzakları anlayabilir ve bu tuzakları tersine çevirebilir. Yalnızca akledenler İslam’ın geleceğinin inşasında görev alabilirler. İçerisinde yaşadığımız haysiyetsiz sömürü savaşları ancak bu şekilde sonlandırabilir, Müslümanların yer altı ve yer üstü servetlerini efendileriyle birlikte talan eden ceberrut zalim hükümdarlar alaşağı edilebilir. Müslümana zillet yakışmaz .”şeyhin gemisine binen kurtulur,” hak mezhep şudur! sadece biz kurtulacağız diyerek cehennem doldurmaya çalışanlar yanlış yoldadır. Bize düşen farklılıklarımızı çoğalmak değil ortak yanlarımızı filizlendirmek ve kenetlenmektir. İyi Müslüman bir binanın tuğlaları gibi bir arada olur.

Artık güldürmeyelim şu insanlığın yüz karası emperyalistlerini, yeniden, yine iman edelim.

Dünyanın bütün Müslümanları kucaklaşın, vahdeti yaşayın, biliniz ki kurtuluş iki cihan dada bundadır.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıldız Ramazanoğlu Yazdı: Hz. Fatıma'nın Günümüze Düşen Işığı...
Yıldız Ramazanoğlu Yazdı: Hz. Fatıma'nın Günümüze Düşen Işığı...
Serdar Duman Yazdı: Türkiye Sekülerleşiyor mu?
Serdar Duman Yazdı: Türkiye Sekülerleşiyor mu?