Bizim İhtiyacımız İzzettir.
Çiğdem Topçuoğlu

Bizim İhtiyacımız İzzettir.

İslâm'dan önce zillet içerisindeydik. ALLAH (c.c ) bize İslâm'la izzet verdi. Ne zaman ki biz, İslâm'dan başka bir şey de izzet aradık ALLAH( c.c ) bizi onunla zelil etti.

"Hatırlat, Çünkü hatırlatmak Mü'minlere fayda verir." (Zariyat/55)

"Din nasihattır. " (Hadis) Şehid Hasan El -Benna'nın şu sözü de çok manidardır: "Bir topluluk kendi aralarında nasihatleşmeyi terk ederse zillete mahkûm olur." Ne acı ve ne hazin bir durumdur ki, biz nasihatleşmemenin açtığı derin yarayı kalplerimizden damlayanlarla görmekteyiz.

Âlimler Ümmete nasihat etmeyi terk etmiş, sen-ben kavgası içinde, ümmet her şeyi biliriz cehaleti içerisinde ne yapacağını bilmez bir halde bir sağa bir sola savrulmaya mahkûm olmuştur.

Bu acı durum bir yana, başımızdaki siyasilerin "Siz yanlış biliyorsunuz. şeytanın bile düşünemediği ayrıntıyı biz düşünürüz " diyecek şekilde kendileri nasihate muhtaç duruma gelmiştir.

Küfür ordusu yayılmış çekirgeler gibi bize saldırıyorlar. "Ey iman edenler! Küfredenlerden bir gurupla karşılaştığınızda sakın onlara arkanızı dönmeyin. " (Enfal/15) diyor.

ALLAH (c.c) 'ın lanetlediği terörist, küfreden kavimle, dostluğunuzu ilan edip, yapmaya çalıştığınız anlaşmalara MAVİ MARMARA yı da ekleyip dünyalığınıza yatırımla bizim cehenneme girmemizi mi istiyorsunuz?

Cumhurbaşkanım? Sayın Cumhurbaşkanım Bizim ihtiyacımız MÜSLÜMANLARIN BİRLİĞİDİR. Sayın Cumhurbaşkanım Bizim ihtiyacımız KARDEŞLİKTİR. Sayın Cumhurbaşkanım Bizim ihtiyacımız NERDEN GELDİK, NEREYE GİDİYORUZ u iyice sorgulamaktır. Sayın Cumhurbaşkanım Bizim ihtiyacımız ALLAH ( c.c )' ın rızasıdır.

Rızıklar taksim edilmiş bir kısmet ise, O halde kişinin hırslı olmaması daha güzeldir. Eğer malları yığıp biriktirmek, nihayet onları terk edip gitmek için ise, o halde insanların açgözlülükle cimrilik etmesinin manası buna uygun açıklamalar yapmak neyin sesi? Her ne kadar dünya kıymetli sayılıyorsa da, ALLAH (c.c ) 'ın vereceği sevabın kıymeti daha yüce ve daha büyüktür. Doğrusu bizim dünyaya kazık çakacak ve ebediyyen yaşayacak bir durumumuz yoktur..

Nihayet bütün bedenler ölmek üzere yaratılmış ise, bizim de vazifemiz öncekilerin vazifesiyle birebir aynıdır. Görevimizi ALLAH (c.c) için tamamlayıp, Şehadet tacını takıp bu dünyadan ayrılmak daha güzeldir. Unutmayın önümüzde Ahiret yurdu arkamızda kokuşmuş dünya var.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…