Mavi Marmara Davası…
Çiğdem Topçuoğlu

Mavi Marmara Davası…

MAVİ MARMARA 'da Siyonist katiller tarafından vahşice katledilen 10 Türkiye vatandaşının davasının 10. duruşması 18 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Çağlayan Adliyesinde yapıldı.

Avukatlarımızla birlikte duruşmayı içeride takip etmeye ve adaletin gerçekleşmesi için mağdurların tanıklığıyla sesli, Hakk dava neferlerinin de gönülleri ile sessiz sesimizi duyurmaya çalıştık.

MAVİ MARMARA ceza davası 3 yıldır devam etmektedir. 10 duruşmadır; İstanbul ili yoğunlukta, yabancı ülkeler ve diğer illerden gelen duyarlı insanların kalabalığı ve STK'ların temsilci düzeyinde katılımı ile (3 yıl 10. Duruşma) adliye önünde ve içeride mücadelemiz devam etmektedir.

MAVİ MARMARA davasına desteklerini sunan Avukatlara, Basın Mensuplarına, STK'lara, Yabancı Aktivistlere ve Mavi Marmara davasına duyarlılık gösteren herkese Şehid Aileleri olarak teşekkür ediyoruz.

Bu destekler ve sahiplenmeler elbette anlamlı. Ama maalesef bu dava açısından yeterli değil. MAVİ MARMARA ile ilgili İSPANYA ülkesinde itrailli sanıklar hakkında dava açıldı. Ve sanıkların tutuklanmasına karar verildi. GÜNEY AFRİKA'da; MAVİ MARMARA katliamını yapan katiller hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Ve kabul edildi. Tutuklama kararı çıktı. Önümüzdeki günlerde diğer ülkelerden de hayırlı haberler bekliyoruz.

Ancak dünyada açılan MAVİ MARMARA davalarında önemli gelişmeler yaşanır iken; Maalesef TÜRKİYE'de açılan davada; İtrailli sanıklar hakkında 1,5 yıl önce çıkan Mavi Marmara İnterpol Kararı Hala Gönderilemedi. Adalet Bakanlığından Kırmızı Bülten Konusunda Mahkemeye Cevap Verilmedi. 1,5 yıldır bu kararın akibeti soruluyor. Şehid aileleri olarak ADALET BAKANINDAN randevu talep ediyoruz. Kabul edilmediğimiz gibi "Onlara kırgınım ve kızgınım" sözleriyle karşılaşıyoruz. Bireysel kırgınlıklarımız olabilir, hatta kızabiliriz. Ancak MAVİ MARMARA davası bireylerin değil, bizlerin değil, İSLÂM'IN ve İNSANLIĞIN davasıdır. Ümmetin meselesidir.

Gerçek adalet Mahkeme-i Kübra'da yaşanacak olsa da bu dünyada da faillerinin ve suç ortaklarının cezalandırılması suretiyle kısmi adalet gerçekleşmeli. Kısmi adalet bir kaç askerin veya bu emri veren komutanların, bürokratların, yöneticilerin cezalandırılması ile gerçekleşmez.

Bu katillerin arkasındaki güçlerinde, dünyayı savaş alanına çeviren, vahşice katliamlar gerçekleştirenlerinde, bunları finanse edenlerinde, bunlara göz yumanlarında cezalandırılması ile gerçekleşir. Ayrıca görevini kötüye kullanan devlet yetkilileri ve adaletin gerçekleşmesini engelleyen görevlilerinde bu dava kapsamında yargılanmalı ve suçlu olanlar cezalandırılmalıdır.

Bugüne kadar hükümet; adaletin gereği olarak değil, iktidarının gereği olarak hareket etti. Bu sebeple hükümete ve yargıya sesleniyorum. "Bizler MAVİ MARMARA gemisinde canlı yayında tüm dünyanın gözü önünde saatlerce İMDAT dedik. Bir ALLAH(c.c)'ın kulu olarak kimse cevap vermedi bu çağrıya. 9 Şehid, 55 yaralı ve yaşadıklarımızla BİİZNİLLAH Ülkemize döndük. Beş yıl önce sesimize kulak tıkayanlar, bugün sesimize kulak verin ve adaletin gereğini yerine getirin. Sözlerinizin arkasında durun lütfen. "Tarih ezeli tekerrürden ibarettir. Masumların ve Mazlumların Rabbi olan ALLAH(c.c) Adalet sahibidir. Hesap görücü olarak ALLAH(c.c) bize yeter. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Adaletli davranırsanız ilahi Rahmete maruz kalırsınız. Sesli ve Sessiz Sesimizle Ümmetin birliği ve diriliği adına; Adil olarak , En güzele en güzel şekilde  adanarak emanet olun.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…