Birlikte kıyama durmak ve secdeye varmak..
Mensure Kaplan

Birlikte kıyama durmak ve secdeye varmak..

Önümde duruyordun öylece tam bir emanetle. Sevgiyle serdin alın secdeni, kıyama duruşun tam bir teslimiyetle, ötesi değil gayrı yok başka diyesim.

Niyet ettin,

''Allah’ım beni sana yönelttiğin gibi kalbimi de sana yönelt, damarımda akan her kanım senin varlığınla sukut  bulsun, senin adını her anışım da bir maşuk gibi çarpsın. Dünyalık olan bu dünyada kalsın. Kalbim bir elif gibi  kıyamda dursun ''

İçlendin  öylece  ve dünyadan  el  çekip bağladın  el bileklerini. Hz Ömer gibi hareketsiz dipdiri duruşun var ya, ben arkandayken sana uyarken  hissettim senin koca sevdanı..

Ne güzel bir duygudur bu  Allah'ım, hayat arkadaşının arkasında vakurla durmak. Niyetlenmek  her  şeyden uzak  olmak. Beraber bir bütün olmak tek bir nefeste tek  bir  kelamda.

Allah'ım,  bütün  saatleri  o an durdurmak  ve de bunun hazzını  sonuna  kadar  yaşamak.  Dakikalar  eçmesin alnımız  secdeden hiç kalkmasın  diye  nidalanmak… O an işte  içimizde  ki  bütün duaları  bıraktık, sessiz nefesimize. Sana  en  yakın  olduğumuz  o andı,  çünkü  başım  bükük,  alnım ve secdem....

Bir  halkaya, düğüm  atar  gibi  dua  dua  dizelim  sana olan hasretimizi. Selama kattık, sözden düşen son kelimeyi... Vuslatın çıkıp gittiği, özlemin kapıda beklediği an gibi son  rekatı  vecheylemek.

Niyetlerini  tezkir  ederken , gönlü  bir  hoş  olmaz mı  insanın , nereye varacağını , gideceği yeri, bilirken de,  bunları  sunarken de  bir edeple  savrulur, adap ile yetişir  varmak  istediği  yere. Dua  dua  kanat olur  huzurunda...

İşte tam arkandayım. Gönül  saatlerindeyim.. tik tak'lardayım , beklemelerdeyim.

Kalksan, bende senleyim  kıyamdayım. Pek  suskun  bir yürekmişsin  meğer , nefes bile  almaktan  utanır. Sükuta  bağlarsın vakti  gelince  salatını... Vakti gelmeden sözün, sözlerin, düşüncelerin anlamı yok. Tesiri  yok. Tecellisi yok. Vakti gelince konuşur  harfler  konuşur  lamelifler...  Mimler… Vakti gelince konuşur bütün beden.

Yüzünü görmeden  sana  tescilliyim. Bak tam arkandayım seninle cılız bir ışığın  gölgesi  gibi  gölgendeyim.  Sana  uydum,  hemhaldeyim...

İşte o  vakit  selama  saldın  nefesini.. Yüzünü  cevirdin  arkaya  doğru. Ve,

'' eeee ey can biz üzerimize düşen imameliği yaptık şimdi sıra sen de.'' gözlerinin içindeki istekle ayağa kalktım.

“kulplu bir bardak ve iki şeker ne dersin? ''

 Bir tebessüm,

İşte NAMAZ  adanmışlığı  resmeyler  gönüllerin  ruhuna.   Ve  bir damla olur,  akar damlalar. Görünmeyen cürümleri temizler, bedeni  bir eyler. Bir hediyedir  NAMAZ  insanlığa kılınan  ve  kılmak  gerek  her bir zaman.

Dua ile…        

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Şehadetinin 27. Yılında Bosna Şehidimiz Selami Yurdan Kudüs-Der’de anlıyor…
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı:
Serdar Duman, Türkiye ve ABD arasındaki ‘güvenli bölge’ uzlaşısını yazdı: