Çok Münafık Var Münafık Var Çok...
Gül Altuntaş

Çok Münafık Var Münafık Var Çok...

Vayyy efendim ben yoldan çıkmışım, Müslümanları ve ülkeyi eleştiriyormuşum.!

Kusura bakmayın da, yaşadığımız kokuşmuşluğu,  kendimi de ayrı tutmadan, görüp, dilim döndüğünce anlatmaya çalışıp, bir nebze bile olsa,başımızı ellerimizin arasına alıp düşünmemizi istiyorsam.... Rabbimin tertemiz dininin heva ve heveskarlar tarafından menfaatlerince yorumlanmasından ızdırap çekiyorsam.....

Ve bunun da kabahati varsa bırakın bunu Rabbime ödeyeceğim zaten! Elin şusu busu, Müslüman’ın yaşaması için gelen güzelliği yaşıyorken, Müslüman coğrafyası ve Müslümanlar da en rezil hayata ölümü gösterip sıtmaya razı ettirilerek, köle edilmişse, aslında topyekun eleştirip doğruyu bulmaya çalışmalıyız.! Bazen hayal kurarım efendimiz gelse , şöyle cemalini seyretsek, oturup nasihatini dinlesek, öğretmenine nazlanan yaramaz çocuk, ya da sahibine sırnaşan kedi gibi avucuna başımızı sürsek.... Sonra birden kendime gelirim, aman Allah’ım efendimiz gelse herhalde kahrından ölürdü halimize Ve etrafında olsa olsa üç beş Müslüman anca tutardı....

Kendi kendimizi önemli görme gibi bir hastalığımız var maalesef. Hiç bir şey üretmiyoruz ,  nerde iyi bir şey bulsak, görsek; e neymiş aslında bu çok önceden Müslümanların icadıymış da, pis şeytan üst akıl, hain bilmem ne , elimizden almış...

Biz büyük Osmanlı, imişizken şöyle şöyleymiş de......! İnsan hakları evrensel beyannamesi aslında Müslüman manifestosuymuş, da aslında özeti şu hutbedeymiş de, uzayıp gidiyor...

Bence bu tezlere sığınanlar yoldan çıkmışlar! Hem de öyle böyle değil.! Ve de Müslüman’a bilinçli kötülük yapıyorlar, embesilce uyumasını istiyorlar Müslüman’ın, Rabbimizin nimeti aklı kullanmasını engelliyorlar. Engelliyorlar ki; Müslüman’ın köleliği devam etsin! Gavur dedikleriniz ,kul hakkını kılı kırk yararak ,insan hakları altında icra ederken, Müslüman ülkelerinin tamamında , üstü kapalı kölelik varsa eğer, ben değil zaten Müslümanlar direk yoldan çıkmıştır.!

Bakın hiç uzağa gitmeyeceğim direk kendi yakınlarımdan size örnek sunuyorum! Yani kendim dediklerimi de eleştiriyorum.. Mütedeyyin ve geniş bir aileyiz!(ya da öyle görünüyoruz) Dededen kalma bir çiftlik önce kendi aralarında, birbirlerinin hukukuna girerek göya pay edildi.! Sonra isteyen kendi hissesini, sattı. Hatta bu satışı yaparken adeta alıcılara yalvarıyorlardı. Çünkü emek sarf etmeden elde ettiklerini, adeta yangından mal kurtarırcasına elden çıkarıp, paraya dönüştürmekti hedefleri. Aynen öyle de yaptılar, santim santim, hiç acımadan sattılar. Paralar bitip, alan insanlar da onların yüzüne bakmadığı yerleri çalışıp güzelleştirince de satmaları zorlarına gitmeye başladı.! Sonra yeniden kadastro ve ölçüm gelince, daha önceden satıp parasını aldığımız yerler diyemediler.!Adamların parasını ödeyerek aldıkları, mülküne yaptıkları evlerin bir duvarı , bir çiti, ya da bir ağacı , kadastro dışı çıkınca ‘ee bu bizim dedemizin çiftliği öde parasını’ dediler.! Oysa hepsinin göğsünde bir kucak sakalı , her cumayı da kaçırmadan, hem de şehre inerek , camii kebir de cuma kılmışlıkları vardı.! Para, yeniden şerlerine bulaşmamak için ödenmişse, ikinci kez alıp, buz gibi yediler.! Ödenmemişse, 4 santimlik yerde olan ağacı, bu 4 santim ''benim miş, kadastro da öyle gözüküyor'' diyerek gözlerini kırpmadan, sahibine nispet olsun diye kestiler . O dört santimlik yer, ne kendine ne nispet yaptığı adama faydası dokunmayacak yer, bir ağaca yuvaydı! Ama gözlerini bürüyen hırs, Müslümanlıklarını unutturuyordu.!

Sonra da ben -Müslümanların içinde çok münafık var- deyince, vayy asi oluyorum! Avrupa da olsa, o ağaç ''anıt ağaç'' diye korumaya alınır, o sümüklü böcek dediğiniz böcüğün kabuğu kırıldı diye protez kabuk yapılırdı.!

Siz insanınıza bile saygı duymuyorken, yaratılanı hoş gördük yaratandan ötürü yalanınızla oyalayın kendinizi. Yaratılanı da hoş görmüyorsunuz.! Yaratana da zerre saygınız yok.! bi aha söylüyorum Müslümanların içimde çok münafık var.

Kalp gözü açılsa da görsek, yeryüzünde hakkıyla İslam’ı yaşayan Müslüman ne yazık ki çok az.! Geri kalan çıkarcı, sahte, hırsız, illa maddiyat çalmasa da manevi tüm değerleri çalan, talancı, yalancı, kolaycı, birbirini bile katletmekten zerre suçluluk duymayan,sevgi yoksunu yaratıklara dönüşmüş maalesef.

VE BU çark dönsün diye de hala, kimse uyanmasın isteniyor. Azıcık çaba sarf edip kokuşmuşluğu dillendirenler de -hain, din dışı,ve daha birçok-- yafta vurularak korkutarak sindiriliyor.... Sonra da, bilmem kaç yüz yıl önce yaşamış atasının hasletiyle övünmek istiyor.! Acı bir hatırlatma daha, hiç kimse atasının mezarında yargılanmayacak, herkes kendi mizanının başında yargılanacak.. Yani sana ne torunu olduğun bizzat kendi deden , ne de Osmanlı torunu olarak aldığın lakabın fayda sağlayacak... Selahattin EYYUBİ, kendi mizanında kendi derdiyle ya da mükafatıyla yargılanacak. Bizzat Osmanlı torunu kendi derdiyle haşr olacak, ki sana hangi arada baksın! İşte bunun için Gül’üm; eskiyi geç. Yeniye bak bakalım, cidden sen mi İslam yaşıyorsun, gavur dediklerin mi? İnsan hakkını kim, hakkıyla yerine getiriyorsa, onu övmemi de kabullen öyleyse.! Yoldan çıkmışlığını ben eleştirmeden gör.! Tabi ki, her şeyin en iyisini RABBİM BİLİR ama, içimden bir ses ''BU MÜKEMMEL DİN; bu uyuşuk ve de vurdumduymaz Müslümanlara fazla idi. Bu din başka insanlara nasip olsa idi onların çalışkanlığı ve de araştırıcılığı ile insanlık belki de şaha kalkmış olurdu'' demek istiyor ama, tabi ki her şeyi rabbim hesaplamıştır.

Ama unutmayalım Rabbimiz diyor ki: Siz Allah’ın dinine sahip çıkmazsanız Allah kendi dinine sahip çıkacak başka bir topluluk getirir….

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı
Merve Aras Yazdı: Ben Bu Sefil Dünyada Acep Ne Arıyorum?
Merve Aras Yazdı: Ben Bu Sefil Dünyada Acep Ne Arıyorum?