Fadi el-Batş'ın Şehadeti Kutlu Olsun, Özgür Kudüs’ün Habercisi Olsun…
Çiğdem Topçuoğlu

Fadi el-Batş'ın Şehadeti Kutlu Olsun, Özgür Kudüs’ün Habercisi Olsun…

Filistinli Hamas’a yakın  akademisyen  Dr. Fadi El-Bataş, 21.04. 2018 tarihinde  Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da Sabah namazına giderken uğradığı İsrail-Mossad işi bir suikast sonucu şehit oldu.

Rabbim Şehadetini kabul etsin.

Malezya Polis sözcüsü yaptığı açıklamada, şehidin saat altı civarında evine yakın camiye giderken yanına yaklaşan kimliği belirsiz motosikletli iki kişinin saldırısına uğradığını söyledi.

Polis sözcüsü iki saldırganın on kurşun sıktıklarını, kurşunlardan dördünün isabet etmesi üzerine doktorun olay yerinde şehit olduğunu ifade etti.

Şehit tevhide şahitlik eden ve bu şahitliğini canını feda ederek, ispatlayan kişidir. Şehitlerin şahitlikleri ebediyen devam eder, çünkü onlar tevhide şahitlik etmekle ölümsüzlüğe ulaşmışlardır.

İşte bir şehit daha tevhide şahitlik ederek rabbine yürüdü, ölümsüzlüğe ulaştı.

Abluka altındaki Gazze’de yetişen Allah’ın kitabını zihnine yüreğine işleyerek  hafız olan şehit evli ve üç çocuk babası idi.

Şehit Dr. Fadi El-Bataş (35) özel bir üniversitede hocalık yapıyor, tevhid ve adalet mücadelesinin bilincinde insanlar yetiştirmeye çalışıyordu.  

Şehit, Malaya Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği Güç Elektroniği branşında doktorasını verdikten sonra yaptığı çalışmalar nedeniyle 2016 yılında Malezya’nın en yüksek ödülü yanında birkaç ödüle layık görülmüştü. O yaptığı işi en güzel yapmaya çalışan çalışkan bir güzel Müslümandı.

Yerel ve uluslararası dergilere ve konferanslara 18 bilimsel araştırma sunan Şehit El-Bataş, Malezya’da yapılan ilmi ve akademik konferanslara katıldığı gibi, uluslararası konferanslara da katılıp bilimsel çalışmalar takdim etmişti.

Bilimsel konferanslara katılmak için Japonya, İngiltere, Finlandiya, İspanya, Suudi Arabistan ve daha birçok ülkeye seyahat etmiş dünyanın her yerinde hak ve adalet mücadelesini özgür Filistin, özgür Kudüs Mücadelesini dillerdirmişti.

İşte bu güzel insanı Rabbine kulluk görevini yerine getirmeye, bir anlamda rabbi ile buluşmaya giderken, sabah namazına giderken, Siyonist zulüm ordusu mossad ajanları şehit etti.

Şehadeti kutlu olsun, özgür Filistin’nin, özgür Kudüs’ün habercisi olsun inşallah…

ALLAH c.c  rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah ..

Amin El Fatiha

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam
Mücahit Gültekin’den Kasım Süleymani yazısı: Neye Seviniyorsun?
Mücahit Gültekin’den Kasım Süleymani yazısı: Neye Seviniyorsun?