Güzel Susma Sanatı

Mecnun, içindeki kopuk ve kurulamayan cümlelerine mağlup olup dışarı atarak mecnun olurken Leyla en güzel sustuğun için Leyla’dır Mehmet Deveci güzel susma sanatını yazdı.

Güzel Susma Sanatı
Güzel Susma Sanatı
Advert

 

Ne kadar çok gürültü var değil mi?

Araba kornaları, seyyar satıcı bağırışları, telefonla konuşup çevresindekileri unutan öylesine kimseler ve en çok gürültüye sahip olan içimiz.

 

Çok kalabalığız anlayacağınız. Gürültü bizi her mevsim kuşatan bir iklim olarak iç cebimizde. Nereye gitsek bulunduğumuz yere özgü bir ses.

Kimisi koro halinde kimisi solo, ama hep var.

 

Öyle bir hâl oldu ki; sessiz duran, kendi halinde bir duruşa sahip olan insanlara hemen usulca sokulup “neyin var?” sorusunu soruyoruz sıkıca.

Eğer susuyorsa ve kendi halineyse bir sorunu olmalı bizce. Konuşmak bir anlam ve kendini ifade etme gücü olarak kabul görmüşken, susmak acınası bir ruh hali!

Çok konuşanı neşeli, susanı kederli bulur çoğumuz.

Oysa susmak,  bize dayatılan çağın gürültüsü karşısında bir erdem. Engin denizlerin, dalgasını içinde yaşayan okyanusların en anlamlı ruh hali.  Ama genel kanı “İnsan konuşan bir varlıktır” “İnsanlar konuşarak anlaşırlar.” Peki, bunca anlaşmazlıklar, anlaşılmazlıklar neden? Çok sustuğumuzdan mı!?

Mehmet Deveci "Güzel Susma Sanatını" yazdı

 


http://www.ekrangazetesi.com/kose-yazisi/96/musait-bir-yerde-susacak-var.html


güzel susma sanatı mehmet deveci yazdı

rokettube hd porno

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merve Aras yazdı:
Merve Aras yazdı:
Nevin Nesrin Soysal yazdı:
Nevin Nesrin Soysal yazdı: