ABD'nin Yüzyılın Anlaşması Planına Karşı Filistin'de Öfke Eylemleri Başladı..

Filistin'deki bütün direniş grupları tarafından önümüzdeki Cuma'nın da Öfke Cuması olarak ilan edildiği bildirildi...

ABD'nin Yüzyılın Anlaşması Planına Karşı Filistin'de Öfke Eylemleri Başladı..
ABD'nin Yüzyılın Anlaşması Planına Karşı Filistin'de Öfke Eylemleri Başladı.. Zehra

ABD'nin Filistin davasını tasfiye, Filistin halkının haklarını tamamen yok sayarak siyonist işgali meşrulaştırma amacıyla hazırlamış olduğu sözde Yüzyılın Anlaşması planına karşı Filistin'de öfke günleri eylemleri fiilen başlatıldı. Bazı yerlerde Filistinli eylemcilerle işgal güçleri arasında çatışmalar meydana geldi ve Filistinli eylemcilerden yaralananlar oldu. Geniş çaplı gösterilere ve eylemlere ise yarın (29 Ocak Çarşamba) sabahtan itibaren başlanacağı ve Filistin'deki bütün direniş grupları tarafından önümüzdeki Cuma'nın da Öfke Cuması olarak ilan edildiği bildirildi.

El-Arub'da gösteri düzenleyen Filistinli öğrencilerin üzerine işgal güçlerinin göz yaşartıcı gaz bombaları atması üzerine bazı öğrenciler nefes alma sorunu yaşadı. Buradaki olaylarda işgal güçleriyle öğrenciler arasında çatışmalar meydana geldiği bildirildi.

Tulkerem'de akşam 19.00 civarında şehrin ortasındaki Cemal Abdunnasır Meydanı'nda Yüzyılın Anlaşması'na karşı gösteri düzenlenmesi için çağrı yapıldı. Gösteriye halktan ve muhtelif sivil toplum kuruluşlarının ileri gelenlerinden birçok kişi iştirak etti. Göstericiler Yüzyılın Anlaşması planını kesinlikle reddettiklerini ifade eden sloganlar attılar.

Ayrıca Batı Yaka'nın Ramallah, El-Bire ve Kalkiliya şehirlerinde de gösteriler düzenlendi. Buralarda da göstericiler plana olan tepkilerini ve bu planın kesinlikle başarılı olamayacağını dile getirdiler.

Gazze'de de yine Yüzyılın Anlaşması planına tepki amacıyla özellikle değişik aşamalardaki öğrenciler tarafından gösteriler düzenlendi. Burada genel gösteri direniş gruplarının ortak çağrısıyla Gazze şehrindeki Sanayi Merkezi'nin önünde gerçekleştirildi. Gazze'de daha başka yerlerde de gösteriler ve yürüyüşler düzenlendi. Gösterilere ve yürüyüşlere katılanlar planı kesin bir şekilde reddettiklerini dile getiren sloganlar attılar ve Filistinlilerin meşru haklarından vazgeçmeyeceklerini dile getirdiler.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metin Yüksel, şehadetinin 41. yılında anılıyor: 23 Şubat Pazar günü Fatih Camii'ndeyiz!
Metin Yüksel, şehadetinin 41. yılında anılıyor: 23 Şubat Pazar günü Fatih Camii'ndeyiz!
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Müslümanlar muhalefet ve özeleştiri kültürünü terk ettiler...
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Müslümanlar muhalefet ve özeleştiri kültürünü terk ettiler...