Erdoğan’ın başdanışmanı: Mehdi gelsin diye ortamı hazırlıyoruz!

1996 yılında irticai faaliyetlerden dolayı TSK’dan emekli edilen Adnan Tanrıverdi, şimdi Erdoğan'ın askeri başdanışmanlığını yapıyor. Tanrıverdi, son olarak 'İslam birliği için Mehdi hazretleri gelmeli. Onun gelmesi için ortamı hazırlıyoruz' sözleriyle gündeme geldi.

Erdoğan’ın başdanışmanı: Mehdi gelsin diye ortamı hazırlıyoruz!
Erdoğan’ın başdanışmanı: Mehdi gelsin diye ortamı hazırlıyoruz! Zehra

SADAT kurucusu, Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanı askeri Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, 3.’sünü gerçekleştirdikleri İslam Birliği Kongresi’nde konuştu.

Akit gazetesinin de medya sponsoru olduğu kongrede Akit muhabirine demeç veren Tanrıverdi, “İslam birliğinin” nasıl olacağını şu sözlerle ifade etti:

“İslam birliği Mehdi hazretleri geldiği zaman olacak. Mehdi hazretleri ne zaman gelecek Allah bilir. Bizim bir işimiz yok mu? Ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşde aslen bunu yapıyoruz.”

METİNER’DEN TEPKİ: OTURUP DİZİMİZİ DÖVELİM

Tanrıverdi’nin sözleri bir süre sonra sosyal medyaya yansıyınca tepki çekti. Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, şu sözlerle Tanrıverdi’yi eleştirdi:
“Cumhurbaşkanımızın askeri başdanışmanı sıfatını taşıyan biri böyle konuşuyorsa oturup dizimizi dövelim! Düşmanlarımızın arayıp da bulamadığı şeyi kendi ağzından sunuyor! Şimdi o birileri kalkıp bu laflar üzerinden Cumhurbaşkanımızı hedef tahtasına oturturlarsa ne diyeceğiz?”

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da Cumhurbaşkanı’nın askeri danışmanının dini referanslarda bulunmasını eleştirdi. Bazıları ise Mehdi inanışının İslam’da olmadığını belirterek Tanrıverdi’ye tepki gösterdi.

Kongrenin açılışına Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da katılmıştı.

veryansıntv

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erdem     2019-12-30 Dizimizi dövmek yetmez kafamızı duvarlara vurmalıyız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam
Mücahit Gültekin’den Kasım Süleymani yazısı: Neye Seviniyorsun?
Mücahit Gültekin’den Kasım Süleymani yazısı: Neye Seviniyorsun?