Hamas, Kuruluşunun 32. Yıldönümü Çoşku İle Kutlanıyor, Gazze'de Büyük Bir Gösteri Düzenledi

Hamas'ın kuruluşunun yıldönümü için değişik etkinliklerin düzenlendiği gösteriye Onbinlerce kişi katıldı. Gösteride ayrıca Filistin'deki muhtelif direniş hareketlerinin ileri gelenleri, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı.

Hamas, Kuruluşunun 32. Yıldönümü Çoşku  İle Kutlanıyor, Gazze'de Büyük Bir Gösteri Düzenledi
Hamas, Kuruluşunun 32. Yıldönümü Çoşku  İle Kutlanıyor, Gazze'de Büyük Bir Gösteri Düzenledi Zehra

Kuruluşunun 32. yıldönümü münasebetiyle Gazze'nin değişik bölgelerinde üç günden beri gösteriler ve yürüyüşler düzenleyen Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) bugün (15 Aralık Pazar) de Orta Gazze bölgesinde büyük bir gösteri düzenledi.

Hamas'ın kuruluşunun yıldönümü için değişik etkinliklerin düzenlendiği gösteriye binlerce kişi katıldı. Gösteride ayrıca Filistin'deki muhtelif direniş hareketlerinin ileri gelenleri, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı. 

Gösteriye katılanlar Hamas'ın ileri gelenlerinden olan ve Filistin'in özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinde hayatlarını kaybeden şehitlerin fotoğraflarını taşıdılar. 

Hamas'ın parlamento heyetinin başkan yardımcısı Dr. Abdurrahman El-Cemel yaptığı konuşmada Hamas'ın siyasi işbirliği ve Filistin'in ulusal kurumlarının iyileştirilmesi için elini uzatmaya devam ettiğini dile getirdi. 

El-Cemel; "Hamas 32 yıl boyunca büyük fedakarlıklarda bulundu. Önünün kesilmesi için yürütülen çabaların hiçbiri onun iradesini kıramadı. Direniş, işgali boyun eğmeye zorlama, onun bu davayı tasfiye planlarını boşa çıkarma yolunda sürekli yükseliş içinde olan bir çaba gösterdi" dedi. 

El-Cemel, Hamas'ın ulusal çıkar için büyük bir esneklik göstererek ve yeni tavizler vermeye hazır bir şekilde safların birleştirilmesi için çağrı yapmaya devam ettiğini dile getirdi. 

Hamas'ın ileri gelen liderlerinden olan Ahmed El-Kurd de Hamas'ın 32 yıl önce ortaya çıkışından bu yana çalışmalarını sürekli işgale karşı özgürlük mücadelesi projesi üzerinde yoğunlaştırdığını, kendisinin etrafındaki bölgesel ve uluslararası dengeleri gözettiğini ve başkalarının iç işlerine karışmama stratejisi güttüğünü vurguladı. 

Gösteride bazı sanatsal faaliyetlere de yer verildi ve Hamas'ın kurucularından Abdulfettah Duhan'a onur ödülü verildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam
Mücahit Gültekin’den Kasım Süleymani yazısı: Neye Seviniyorsun?
Mücahit Gültekin’den Kasım Süleymani yazısı: Neye Seviniyorsun?