Paslanmaz Nipel Nerelerde Kullanılır

Paslanmaz Nipel Nerelerde Kullanılır

Paslanmaz Nipel Nerelerde Kullanılır
Paslanmaz Nipel Nerelerde Kullanılır Zehra
   

Paslanmaz Nipel Nerelerde Kullanılır?

Paslanmaz nipel iki ayrı boru elemanını birleştirmeye veya gidiş yönünü değiştirmeye yarayan en önemli boru bağlantı elemanlarından biridir. Paslanmaz nipel; vana, çek vana, pislik tutucu ve çeşitli yerlerde kullanılan gösterge saatleri gibi küçük çaplı elemanların borulara bağlanmasında kullanılabildiği gibi endüstriyel boru hatları, soğuk ve sıcak su tesisatında bina ve doğalgaz tesisatlarında da oldukça fazla ihtiyaç duyulan bir boru bağlantı elemanıdır. Böylece paslanmaz nipel iki borunun arasında önemli bir işlev görerek kaynaksız bağlantı yapılmasını sağlar. Paslanmaz çelik nipeller, boruların oksitlenme veya aşınma durumunun mümkün olduğu yerlerde kullanılarak korozyonu engeller ve ürününüzün ömrünü arttırır. Bu önemli paslanmaz fittings malzemesi hayatımızın birçok alanında büyük kullanım oranına sahiptir.  

Bina Tesisatlarında Paslanmaz Kullanımı

Paslanmaz nipel, bina tesisatlarının olmazsa olmaz bağlantı parçalarından biridir. Bina içinde veya dışında korozyondan korunması gereken oldukça fazla düşük basınçlı alan varıdır. En çok su tesisatları, depo ve kazanlarda bulunan gösterge saatlerinin borulara bağlantı noktasında kullanılan paslanmaz nipel ciddi kullanım alanı sağlar. Bu paslanmaz fittings malzemesi su vanaları gibi küçük ve kıvrımlı alanlarda kaynak yapmadan borulara bağlantı imkanın sağlar.  

Doğalgaz Tesisatlarında Paslanmaz Kullanımı

Doğal gaz tesisatını çalışır hale getirmek için boruların arasındaki bağlantıyı sağlamak gerekmektedir. Doğal gaz tesisatlarının borularla olan bağlantısı, flex somun nipel kullanılarak sağlanır. Flex somun nipel, doğal gaz tesisatlarında en çok tercih edilen nipel çeşitlerinden biridir. Esnek yapısı sayesinde hem bağlantı kolaylığı sağlar hem de olası bir deprem anında oldukça dayanıklı bir malzeme olması dolayısı ile fazla tercih edilir. Gaz ve sıvı akışkanlarının basıncını ölçmek için kullanılan manometre veya gaz regülatörlerinin bağlantılarında da paslanmaz nipel kullanılmaktadırlar.  

Endüstriyel Boru Hatlarında Paslanmaz Boru Kullanımı

Önemli boru bağlantı elemanlarından biri olan paslanmaz nipel, küçük çaplı elemanların bağlantısında kullanıldığı gibi endüstriyel boru hatlarında da kullanılan parçalardandır. Paslanmaz nipeller, endüstriyel boru hatlarında bulunan vana bağlantılarında ve borulara bağlanacak diğer bileşenlerin bağlantısında kullanılan vazgeçilmez fittings malzemeleridir. Ayrıca endüstriyel hatlarda bulunan kazanların giriş ve çıkışlarında da paslanmaz nipeller kullanılmaktadır.  
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam
Mücahit Gültekin’den Kasım Süleymani yazısı: Neye Seviniyorsun?
Mücahit Gültekin’den Kasım Süleymani yazısı: Neye Seviniyorsun?