Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 Kasım'da Trump'la görüşmeye gitmeyebilir, Gitmemeli...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamalarda ABD'de 13 Kasım'da gerçekleşmesi planlanan görüşmeye ilişkin kararını henüz vermediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 Kasım'da Trump'la görüşmeye gitmeyebilir, Gitmemeli...
Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 Kasım'da Trump'la görüşmeye gitmeyebilir, Gitmemeli... Zehra

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin 13 Kasım'da ABD ziyaretinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ilişkin sorularına açıklık getirdi.

AKP'nin Meclis Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  ABD'ye yönelik tepkiyi toplantıda dile getirdiği hatırlatılarak, 13 Kasım'daki ABD ziyaretinin bu koşullarda gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine yönelik soruya "Şu anda henüz kararımı vermedim. Ama soru işareti" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Kasım'da ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesinin kesinliğine dair herhangi bir karar vermemesin Türkiye ile ABD arasındaki derin krize işaret ediyor.

"NEDEN ACELE EDİYORSUNUZ?"
Ayrıca gazetecilerin ABD ile terör örgütü YPG üzerinde yaşanan gerginliklere dair "Grup toplantısındaki konuşmanızda, terörle ilgili mücadeleye ilişkin yakın zamanda müjde vereceğinizi söylediniz. O müjde teröristbaşı Mazlum Kobani'nin Türkiye'ye iadesi konusunda mı?" şeklindeki soruya da cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Niye acele ediyorsun? Bu işlerin haberi verilir mi? Amerika haber vere vere mi geldi?" şeklinde konuştu.

Diğer taraftan 'Barış Pınarı Harekatı' kapsamında B ve C planlarının neler olduğuna ilişkin soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu yanıtı verdi:

"Şu anda A planını uyguluyoruz. Bu devriyeler vesaire filan, bunlar devam edecek. Bu devriyelerden sonra arazideki bütün gelişmelere göre de nerede ne gibi adımlar atılması gerekiyor? İşte Ayn El Arab'da, Münbiç'te beklenenler eğer yerine getirilmiyorsa buralarda B planına, C planına geçebiliriz."
Öte yandan bu hafta içerisinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir görüşmesinin olup olmayacağı sorusuna Erdoğan, "Her an olabilir. Gelişmelere göre" karşılığını verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metin Yüksel, şehadetinin 41. yılında anılıyor: 23 Şubat Pazar günü Fatih Camii'ndeyiz!
Metin Yüksel, şehadetinin 41. yılında anılıyor: 23 Şubat Pazar günü Fatih Camii'ndeyiz!
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Müslümanlar muhalefet ve özeleştiri kültürünü terk ettiler...
Atasoy Müftüoğlu Yazdı: Müslümanlar muhalefet ve özeleştiri kültürünü terk ettiler...