İşgalci İşgal rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu, Hindistan'a silah satmaya gidiyor!

İşgal rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu, mevkidaşı Narendra Modi ile iki yeni anlaşma yapmak için önümüzdeki günlerde Hindistan'a gidecek.

İşgalci İşgal rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu, Hindistan'a silah satmaya gidiyor!
İşgalci İşgal rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu, Hindistan'a silah satmaya gidiyor! Zehra

İsrail Yayın Şirketi, "İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun, 17 Eylül'de yapılacak İsrail seçimlerinden sekiz gün öncesine tekabul eden 9 Eylül'de Hindistan'ı ziyaret etmesi bekleniyor." şeklinde bir açıklama yaptı.

Yayın şirketine göre, "Ziyaret sırasında, Hindistan'ın bir dizi su, tarım ve geri dönüşüm anlaşması imzalanmasının yanı sıra İsrail'in erken uyarı sistemlerinden (Falcon) ve havadan (Peyton) füzeler satın alacağı iki anlaşma imzalanacak."

Milli Gazete'de yuer alan habere göre: Ayrıca, İkili görüşmede, Hindistan'ın, İsrail'e ait "Spike" tanksavar füzelerinin satın alınmasıyla ilgili yarım milyar dolar değerinde bir anlaşma olasılığını görüşmesi bekleniyor.

Şirket açıklamaasında, "Hint medyası, ziyaretin arka planında, Netanyahu'nun Hindistan'ın aldığı Keşmir ek kararını hakkında açıklama veya yorum yapıp yapmayacağı merak ediliyor," denildi.

İki yıl önce Modi, İsrail'i ziyaret eden ilk Hindistan başbakanıydı. İhracat enstitüsü verilerine göre Ocak 2018’den bu yana İsrail’in Hindistan’a ihracatı % 24 oranında arttı.

Silah anlaşması, Hindistan ile Pakistan arasında Keşmir üzerine artan gerginlikle gündeme geldi.

ARTAN SİLAH TİCARETİ

Kadim İslam yurdu Keşmir’i Müslüman kimliğinden uzaklaştırmaya çalışan Hindistan hükümetinin, ırkçı politikalarının arkasında Siyonist İsrail’in işgal stratejileri yatıyor. Filistin topraklarında terör estiren İsrail’in ırkçı başbakanı Binyamin Neyanyahu ile Keşmir’deki zulümlerin başsorumlusu olan Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin son dönemde artan yakın ilişkileri dikkat çekerken, Hindistan-İsrail yakınlaşması, yıkıcı etkisini, Keşmir sahasında en acımasız haliyle gösteriyor. En iyi uzlaştıkları konu Müslüman düşmanlığı olan iki başbakanın geçtiğimiz iki yılda gerçekleştirdikleri karşılıklı ülke ziyaretlerini dev bütçeli ağır silah anlaşmaları, istihbarat ve askeri paylaşımları takip etmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’li düşünür Lao Tzu nun çok sevdiği bir öykü
Çin’li düşünür Lao Tzu nun çok sevdiği bir öykü
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam
Mehmet Irmak yazdı: Efsane Komutana Selam