Abdulkadir Selvi Yazdı: Erdoğan'dan Davutoğlu, Babacan ve Gül'e mesaj

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda 'Pelikan grubu' olarak bilinen Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’ne geçtiğimiz günlerde ziyaret gerçekleştirmişti.

Abdulkadir Selvi Yazdı: Erdoğan'dan Davutoğlu, Babacan ve Gül'e mesaj
Abdulkadir Selvi Yazdı: Erdoğan'dan Davutoğlu, Babacan ve Gül'e mesaj Zehra

Abdulkadir Selvi,  Hürriyet Gazetesinde yayımlanan "İki lider, iki strateji" başlığıyla yayımlanan yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kamuoyunda “Pelikancılar” olarak bilinen Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’ne gerçekleştirdiği ziyareti değerlendirdi.

Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin yeni parti kuracaklara mesaj niteliğinde olduğunu söyledi. Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlıktan istifa ettirilme sürecindeki “pelikan bildirisini”de hatırlatan Selvi, "Erdoğan, bu ziyaretiyle yeni parti kuracaklara mesaj verdi. Daha doğrusu yeni parti kuracak olanlarla hangi yöntemlerle mücadele edeceğinin sinyalini verdi" dedi.

İşte Abdulkadir Selvi’nin yazısının ilgili kısmı:

AK Parti içinden çıkarak yeni parti kuracaklardan söz ediyorum. Abdullah Gül, Ali Babacanve Ahmet Davutoğlu’nu kast ediyorum. Peki Erdoğan onlara karşı nasıl bir strateji izleyecek? AK Parti’nin siyasal tarihi açısından önemli bir nokta. Elbette ki bunu Erdoğan bayramdan sonra sahalara çıkıp Konya ve Kayseri mitinglerini yaptığında daha net göreceğiz. Ancak siyaset biraz da semboller üzerinden yapılır. Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkat çekici bir ziyaret yaptı. Süheyb Öğüt ve gazeteci Hilal Kaplan’ın başında bulunduğu Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’ni ziyaret etti. Bosphorus Global, Ahmet Davutoğlu’nun başkanlıktan istifa ettirilme sürecindeki 'pelikan bildirisi' ile gündeme gelmişti. Tam da Abdullah Gül-Ali Babacan partilerinin kurulacağı bir dönemde, tam da Ahmet Davutoğlu’nun parti kurma çalışmalarını yoğunlaştırdığı bir sırada bu ziyaret önemli bir mesajdı. Erdoğan, bu ziyaretiyle yeni parti kuracaklara mesaj verdi. Daha doğrusu yeni parti kuracak olanlarla hangi yöntemlerle mücadele edeceğinin sinyalini verdi. İlginç bir dönem."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Ali Bulaç Yazdı: Yükselen Milliyetçilik Ve Aşınan Kimlikler
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…
Türkiye’de Edward W. Said’in “Kültür ve Emperyalizm” kitabı okundu, okunuyor…