Irak Hizbullah'ına ve Haşdi Şabi'ye yönelik saldırıyı işgalci İsrail üstlendi

İşgal devleti İsrail, Irak'ın Selahaddin kentinde Haşdi Şabi ve Hizbullah'a ait askeri kampa yönelik düzenlenen hava saldırılarını üstlendi.

Irak Hizbullah'ına ve Haşdi Şabi'ye  yönelik saldırıyı işgalci İsrail üstlendi
Irak Hizbullah'ına ve Haşdi Şabi'ye  yönelik saldırıyı işgalci İsrail üstlendi Zehra

İsrailli askeri bir yetkili yaptığı açıklamada, saldırıda Hizbullah, İran Devrim Muhafızları ve Haşdi Şabi'ye bağlı onlarca unsurun öldürüldüğü ve kampın imha edildiğini söyledi.

İsrail'in bölgedeki operasyonları ile ilgili açıklamalarda bulunan İsrailli askeri yetkili, “Irak'ta, Suriye'de hareket ettiğimiz gibi hareket ettik. Düşmanlarımızın nitelikli silah sevkiyatı yapmalarını veya kendilerini bölgedeki stratejik noktalara konumlandırmalarını önlemek için Yemen ve İran'da da benzer şekilde hareket edebiliriz” dedi.

İsrailli askeri yetkilinin açıklaması, Selahaddin kentinde destekli Haşdi Şabi ve Hizbullah'a ait askeri kampa yönelik düzenlenen saldırıdan birkaç hafta sonra geldi.

Kampa yönelik saldırının F-35 savaş uçakları tarafından gerçekleştirildiği değerlendiriliyor.

Saldırıda Hizbullah, İran Devrim Muhafızları ve Haşdi Şabi'ye bağlı onlarca unsurun öldüğü ve kampın imha edildiği bildirildi.

İsrail'in Suriye saldırılarında kullandığı güdümlü füzelere başvurduğu kaydedildi.

İsrailli askeri yetkili ayrıca ülkesinin Suriye'nin Golan Tepeleri'ndeki Hizbullah ve İran'ın askeri varlığını ortadan kaldırmak için saldırılarını yoğunlaştırdığını ifade etti.

Timetürk

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serdar Duman Yazdı: Türkiye Sekülerleşiyor mu?
Serdar Duman Yazdı: Türkiye Sekülerleşiyor mu?
Gülbeyaz Karataş Soyalp Yazdı: Kudüs İzlenimleri...
Gülbeyaz Karataş Soyalp Yazdı: Kudüs İzlenimleri...