Abdullah Öcalan: Fethullah Gülen için, 'O bir sulh adamıdır, onunla görüşün, Ortadoğu tasavvurumuz örtüşüyor' demiş...

Eski AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 2011 yılında FETÖ'nün AKP'ye 50 kişilik milletvekili listesi verdiğini ve Erdoğan'ın bu listeden sadece yalnızca üçünü listeye aldığını iddia etti.

Abdullah Öcalan: Fethullah Gülen için, 'O bir sulh adamıdır, onunla görüşün, Ortadoğu tasavvurumuz örtüşüyor' demiş...
Abdullah Öcalan: Fethullah Gülen için, 'O bir sulh adamıdır, onunla görüşün, Ortadoğu tasavvurumuz örtüşüyor' demiş... Zehra

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve eski AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde Sözcü'den Veli Toprak'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ, 2011 yılında FETÖ'nün AKP'ye 50 kişilik liste verdiğini ve Erdoğan'ın bu listeden sadece yalnızca üçünü listeye aldığını iddia etti.

Özdağ, komisyon için “1973-2016 yıllarını birlikte incelememiz lazımdı. Parti endişesi, millet endişesinin önüne çıkıyordu, bu doğru değildi” ifadelerini kullandı.

Eski AKP'li vekil Özdağ'ın açıklamaları şöyle:

"ÖZGÜN ÇALIŞABİLİRDİK"

"Biz TBMM Komisyonu'nda daha özgün ve özgür çalışabilirdik. Muhalefet meseleye 'Darbe öncesi' diye baktı, bizler de '17-25 Aralık sonrası' diye baktık. Bütüncül pencereden bakamadık. 1973-2016 yıllarını birlikte incelememiz lazımdı. Parti endişesi, millet endişesinin önüne çıkıyordu, bu doğru değildi.

 

50 KİŞİLİK LİSTE

Bir partiyi, siyaset kurumunu FETÖ'cü diye itham etmek doğru değil. Bu örgüt önemli gördüğü her kurumda olmak için çalışmış, ele geçiremediği kurumu da manipüle etmeye çalışmış. Her partide adamları var, az veya çok. 2011'de AK Parti'ye 50 kişilik liste verdiler. Recep Tayyip Erdoğan kırmızı kart gösterdi, sadece 3 kişiyi listeye aldı.

 

ÖCALAN'IN TALİMATI

İmralı tutanaklarında HDP'li vekillerin sorusu var. Öcalan'a "Biz de Gülen'le görüşelim mi?" diye soruyorlar. PKK'nın başı da "O bir sulh adamıdır, görüşün, Ortadoğu tasavvurumuz örtüşüyor" diyor. Ben bunu Gülten Kışanak'a (HDP Diyarbakır eski Milletvekili) sordum "Devlet sırrı, konuşmayacağız" cevabını verdi.

 

"DAMATLAR FETÖ'CÜ ÇIKIYOR, GELİNLERDEN DE KAÇ TANESİ FETÖ'CÜ BUNA BAKMAK LAZIM"

FETÖ'nün siyasetçi ayağı var, siyaset ayağı yok. "Şu parti bunların ayağı" demek doğru değil. Siyaset, sermaye, medya ayağına girmişler. Kritik yerlere adamlarını yerleştirmişler. Damatlar FETÖ'cü çıkıyor, gelinlerden de kaç tanesi FETÖ'cü buna da bakmak lazım. Bu yapı çok tehlikeli. Yargı, teröre karışanlar ile Allah diyenleri ayırt etmeli. Bu hızlı yapılırsa, darbeyle hesaplaşmak daha kolay olacak.

 

"DEVLET MİLLETİNDİR"

Bir kişinin veya partinin devleti, cemaatin devleti, mezhebin devleti olamaz. Devlet milletindir. Cumhuriyeti demokrasiyle, hukuku adaletle buluşturamazsak problemlerimiz devam eder. Modern dünyadan uzaklaşıp kapalı bir topluma döneriz. 5 bin yıllık Türk tarihi var. Her darbeye karşı çıkmalıyız, potansiyeli olan her yapı ciddi takip edilmeli."

Milli gazete

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serdar Duman Yazdı: Türkiye Sekülerleşiyor mu?
Serdar Duman Yazdı: Türkiye Sekülerleşiyor mu?
Gülbeyaz Karataş Soyalp Yazdı: Kudüs İzlenimleri...
Gülbeyaz Karataş Soyalp Yazdı: Kudüs İzlenimleri...