bodrum escort

Milli Görüşçü Kuruluşlar: El ele vererek Adil Düzen’i kurmalıyız

Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) tarafından düzenlenen Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansları’nın on birincisi Trabzon’da gerçekleştirildi.

Milli Görüşçü Kuruluşlar: El ele vererek Adil Düzen’i kurmalıyız
Milli Görüşçü Kuruluşlar: El ele vererek Adil Düzen’i kurmalıyız Zehra

Dünya üzerinde yaşanan sömürü ve zulüm düzenine karşı adil düzenin yeryüzünde hakim olması için çalışan Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO)  tarafından organize edilen Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansları’nın on birincisi Trabzon’da düzenlendi. Adaletin ve kardeşliğin vurgulandığı konferansa, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MİLKO Genel Sekreteri İlyas Tongüç, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni ve MEDYADER Genel Başkanı Mustafa Kurdaş, Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım ve Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV) Başkanı Tayyip Elçi iştirak etti.

ASİLTÜRK: ÇÖZÜM ADİL DÜZENİN KURULMASIDIR

Salondaki katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, kardeşliğin önemine vurgu yaparak, “Sizler de biliyorsunuz, Türkiye’de toplum ikiye ayrılmış durumda. Bir yarısı bir diğer yarısını adeta hasım olarak görüyor. Yapmamız gereken, Allah’ın bizi davet ettiği yola yönelmemiz. Bugün Türkiye’de insanların birbirine kardeş olması lazım gelirken, bu kardeşlik duygusunu bırakıp neredeyse birbirine düşman gibi davrandıklarını görüyoruz. Bundan dolayı acaba ne yapabiliriz, yüreğimizle bu yanlışı nasıl onarabiliriz diye düşündük. Bizim amacımız insanlara kardeşlik hissiyatı vermek. Bütün gayretimiz, bildiğimiz şeyleri insanlara tatlı dille anlatmak. Bunu bizim dışımızda kimse yapmıyor. Evet, Türkiye bir kavga ortamında çözümsüzlüğe doğru gidiyor. Kutuplaşmadan uzlaşmalıyız. Kutuplaşma devam ederse Türkiye’de kamplaşmalar olur. Çözüm tüm Türkiye’nin el ele vererek adil düzeni kurmasıdır. Bunu da ancak Milli Görüşçüler gerçekleştirir. Bizim görevimiz bu adil düzeni kurmaya çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

AHLAKSIZLIK FENOMENLEŞTİ

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan da, Batı’nın Müslümanların üzerine sadece topla ve tüfekle saldırmadığını vurgulayarak, “Batı, bilgi ve teknolojisiyle de Müslüman toplumlara ağır yaralar verdi. Batı bilgiyi kontrol edebiliyor. Bu doğrultuda düşünecek olursak, 2 milyarlık İslam âleminin iki tane temel sorunu var. İlk sorunumuz, Müslümanların batıl ile meşgul olmasıdır. Türkiye’de sosyal medya kullananlar arasında ahlaksızlık en çok tıklanan şey haline geldi. İslam kültürüne göre ahlaksızlığın ifşa edilmemesi gerekir. Fakat şimdi ahlaksızlıklar toplum içinde fenomenleştiriliyor, bilerek ifşa ediliyor. Müslümanların ikinci temel sorunu da hak ve batılı ayırt edememektir. Çünkü bilgiyi kontrol eden Batılı düzen, çocuklarımızın ve gençlerimizin neyin hak neyin batıl olduğunu ayırt edememesini sağlıyor” şeklinde konuştu.

KURDAŞ: COĞRAFYAMIZIN AYAĞA KALKMAYA İHTİYACI VAR

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni ve MEDYADER Genel Başkanı Mustafa Kurdaş ise yeryüzünde insanların adalete susadığını belirterek, “Hak, adalet ve kardeşlik gibi üç tane önemli kelime ve kavramla konferanstayız. Hakikaten bugün yeryüzünde insanlığı ayakta tutması gereken kavramlar bunlar. Nitekim insanlık ne zaman ki hak ve adaletle buluştuysa eşref-i mahlukat olmuştur. Ne zaman ki bunlardan ayrılmışsa da zulümle, ölümle ve katliamlarla tanışmıştır. İşte bugün de coğrafyamıza baktığımız zaman hakikaten çok büyük sıkıntı ve dertlerin içerisindeyiz. Gördüğümüz nereye baksak hakka, adalete, kardeşliğe daha doğrusu ayağa kalkmaya ihtiyaç var. Bu da elbette ki Millî Görüş ve onun ilkeleriyle olacaktır” dedi.

TONGÜÇ: BİZLER HAKK’I ÜSTÜN TUTARIZ

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MİLKO Genel Sekreteri İlyas Tongüç, “Dünya huzuru ve mutluluğu arıyorsa bu ancak hak anlayışını üstün tutarak olur. Batı’nın demokrasi anlayışıyla dünyaya huzur gelmeyecek. Bizler Milli Görüşçüler olarak Hakk’ı üstün tutan bir anlayışın temsilcileriyiz. Hak ve adalet dediğimiz şey öyle kolay bir söz değildir. ‘Kenar-ı Dicle’de bir kurt kapsa koyunu, gelir de Adl-i İlâhi Ömer’den sorar onu’ demek birkaç saniyemizi alır. Ama bunu yerine getirmek büyük bir gayret ve bedel ister” diye konuştu.

YILDIRIM: HAK HER ZAMAN ÜSTÜNDÜR

Din Görevlileri Birliği Derneği (Din-Bir-Der) Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım da yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Hak değişmeyen gerçekler demektir. Adalet ise herkese hakkını vermektir. Kur’an’da hak kelimesi türevleri ile 290 yerde geçer. Batıl hakkın zıddıdır. Hak insan hayatındaki düzen içinde hava ve su ne ise hak ondan daha mühim bir şeydir. Hak her zaman üstündür. Batıl ise sahtedir ve yok olmaya mahkûmdur. İnsan ya haktan ya da batıldan yana olur. İnsan ancak Hakk’ı üstün tutarak kazanabilir. Ya iman eder hak esaslara göre Hakk’ı üstün tutar ya da kuvveti üstün tutar, batılı tercih eder.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Bulaç Yazdı: Modern Psikolojiye Göre Rüya..
Ali Bulaç Yazdı: Modern Psikolojiye Göre Rüya..
İnsan olmak zor, ama anne insan olmak daha zor!
İnsan olmak zor, ama anne insan olmak daha zor!