Seçim değerlendirmeleri, Tayyar Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi verenler için şimdi hesap zamanı, Ak Parti: Toparlanın Gitmiyoruz...

CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu 31 Mart’taki oy oranını 23 Haziran’da büyük miktarda artırarak İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerini kazandı.

Seçim değerlendirmeleri, Tayyar  Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi verenler için şimdi hesap zamanı, Ak Parti: Toparlanın Gitmiyoruz...
Seçim değerlendirmeleri, Tayyar  Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi verenler için şimdi hesap zamanı, Ak Parti: Toparlanın Gitmiyoruz... Zehra

CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu 31 Mart’taki oy oranını 23 Haziran’da büyük miktarda artırarak İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerini kazandı. 

Seçim sonuçları ile ilgili yapılan ilk değerlendirmeler söyle: 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Bize düşen bu karara saygı duymaktır. Bu sebeple İstanbul seçimlerinin milletimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyor, sandıktan çıkan sonucun 82 milyonun kardeşliğinin pekişmesine vesile olmasını diliyorum" dedi.

Eski AK Parti milletvekili Şamil Tayyar, Twitter hesabından seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Tayyar, "Hayırlı uğurlu olsun. Sandıkta tecelli eden milli iradeye saygı duymak, demokratik olgunluktur. Seçim aslında 6 Mayıs'ta kaybedilmişti. Milletle inatlaşılmaması gerçeğini, 17 yıl sonra biz de öğrendik. Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi verenler için şimdi hesap zamanı" ifadesini kullandı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun resmi olmayan kesin sonuçlara göre kazandığı İBB seçimiyle ilgili açıklama yaptı.

​Yeneroğlu, "Ahlâkî üstünlüğü kaybettiğimiz için İstanbul'u kaybettik. Samimî öz eleştiri yaparak yeniden ümit olabiliriz. Bunun için geçmişi ve mitleri bırakıp geleceğe ve gençlerin hayallerine bakmalı, rasyonalite, hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrılığı ve temel haklara odaklanmalıyız" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kesin olmayan seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Türkiye artık esas gündemine dönmeli, seçim süreci kapanmalıdır. Bu kapsamda yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır" ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

Şu anki tabloya göre CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının öne çıkması 23 Haziran seçimine bakışımızı asla değiştirmeyecek, hakkın ve hakikatin safındaki inançlı duruşumuzu etkilemeyecektir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ihtiyaç duyduğu reformlar, yasal düzenlemeler, kurumsal düzeltmeler ve geleceği kavrayıp kucaklayan milli stratejiler ortak akıl ve ortak çabayla hayata geçirilmelidir.

Bilinmelidir ki Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir şekilde muhafaza ve müdafaa edecektir. Hiç kimse Cumhur İttifakı üzerinde spekülasyona tevessül etmemelidir.Kaldıki Türkiye’nin artan sorunlarına karşı Yenikapı ruhuyla hareket edeceğimiz tartışmasız bir gerçektir.

Türkiye'nin artan iç ve dış sorunlarına karşı Yenikapı ruhuyla hareket edeceğimiz, tartışmasız bir gerçektir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim sonuçlarıyla ilgili "İstanbul'da da hak yerini buldu" yorumunda bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de İmamoğlu'nu tebrik etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, seçim kazanmanın da kaybetmenin de işin doğasında olduğunu söyledi. Turan, "Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Bu süreçten gerekli dersi çıkarıp, daha güçlü şekilde yoluna devam edecek kudrete ve kültüre sahip bir partidir" dedi ve şöyle devam etti:

"Seçim geride kaldı, ileriye bakıyoruz. Seçimsiz geçecek 4 yılın motivasyonuyla 2023 hedeflerimize odaklanacağız. Hatırası büyük olan bu şehirde küçük hesaplarla liderini, tabanını ve gönlü İst'da olan milyonları üzenler için de muhasebe ve muhakeme dönemi! 'Toparlanın gitmiyoruz'

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyük Şeytan ABD Zindanındaki Dr. Afiye Sıddıki: Dünyada beni kurtaracak bir Müslüman yok mu?
Büyük Şeytan ABD Zindanındaki Dr. Afiye Sıddıki: Dünyada beni kurtaracak bir Müslüman yok mu?
Serdar Duman Yazdı: Suriye’de Amerika-Rusya Mutabakatı
Serdar Duman Yazdı: Suriye’de Amerika-Rusya Mutabakatı
esat escort