Erdoğan'dan Binali Yıldırım'a eleştiri..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘cumhur ittifakı’nın Ak Partili İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın, ‘gençlere 10 GB internet’ vaadini eleştirdi. Erdoğan, “Binali beyin belediyeciliği bununla tanımlamasını gerçekçi bulmuyorum” dedi.

Erdoğan'dan Binali Yıldırım'a eleştiri..
Erdoğan'dan Binali Yıldırım'a eleştiri.. Zehra

Sosyal medya ve televizyonlardan ortak yayınlanan programda, Ahmet Hakan, Işıl Açıkkar ve Salih Nayman’ın sorularını yanıtlayan Erdoğan, Yıldırım’ın ‘seçim vaatleri’nden ‘gençlere internet’i gerçekçi bulmadığını açıkladı.

Erdoğan, şöyle konuştu: “Bunları vaat etmekle mi gençleri yanımıza çekeceğiz? Binali beyin belediyeciliği bununla tanımlamasını da gerçekçi bulmuyorum. Belediyecilik dediğimiz zaman gençlerimizin yaşam koşullarını… Binali beyin yarı istihdam diye ortaya koyduğu konular var. Mesela üniversitede yarım gün okursunuz, sonra gidip Samsung’da yarım gün çalışırsınız, hem staj yapıp hem de ücret alırsınız. Biz tekno parklar oluşturduk. Devlet olarak yapıyoruz ama belediyeler de aynı şekilde, İstanbul için büyük sanayi kuruluşları ile buna benzer yarım gün istihdam ile adım atmakta fayda var. Çalışmadan belli parayı ödemek yasal değil, bunlar gençliğimizi çok farklı yere kaydırır.”

Yıldırım ve CHP’li rakibi Ekrem İmamoğlu’nun televizyon tartışmasına da değinen Erdoğan, Yıldırım’ın performansı hakkında şunları söyledi: “Performansı değerlendirirken daha dinamik bir görüntü sergilemek, diğer taraftan da birikimiyle ağırlık gösteren bir aday… Bu şekilde ele aldığımız zaman Binali beyin duruşunda bir olgunluk, derinlik… İDO’dan yola çıkacaksın, milletvekili olacaksın 11-12 yıl ulaştırma bakanlığı yapacaksın, başbakanlık, Meclis başkanlığı… Başbakanlığım döneminde Binali beyin elinin değmediği yer yok.”

Diken

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyük Şeytan ABD Zindanındaki Dr. Afiye Sıddıki: Dünyada beni kurtaracak bir Müslüman yok mu?
Büyük Şeytan ABD Zindanındaki Dr. Afiye Sıddıki: Dünyada beni kurtaracak bir Müslüman yok mu?
Serdar Duman Yazdı: Suriye’de Amerika-Rusya Mutabakatı
Serdar Duman Yazdı: Suriye’de Amerika-Rusya Mutabakatı
esat escort