Türkiye Şehit Muhammed Mursi için saf tuttu

Mısır zindanlarında şehadete kavuşan ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Türkiye’nin 81 ilinde ve bir çok ilçede gıyabi cenaze namazı kılındı.

Türkiye Şehit Muhammed Mursi için saf tuttu
Türkiye Şehit Muhammed Mursi için saf tuttu Zehra

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda yurt genelinde öğle namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazında binlerce Müslüman şehit Mursi için saf tuttu, dua etti.

Mısır’da mahkeme salonunda şehit olan ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Türkiye’nin 81 ilinde ve birçok ilçede  gıyabi cenaze namazı kılındı.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Diyanet İşleri Başkanlığının aldığı karar doğrultusunda Muhammed Mursi’nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesi nedeniyle yurt genelinde öğle namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı. Bu kapsamda başkentte Hacı Bayram Camisi’nde düzenlenen gıyabi cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Erbaş, gıyabi cenaze namazını kıldırmasının ardından Mursi için dua etti.

“ALLAH’IN NURUNUN TAMAMLANMASI İÇİN MÜCADELE ETTİ”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise Allah’ın nurunun kesinlikle tamamlanacağını, bunun için peygamberlerin, Allah dostlarının ve milletinin iradesini temsil eden yiğitler ile kahramanların mücadele ettiğini belirtti. Bu mücadelede bazen cephede, bazen de ülkelerinin hapishaneleri ve mahkemelerinde şehit düşüldüğünü aktaran Erbaş, Uhud’da cephede şehit düşen Hz. Hamza’nın yolundan giden Mursi’nin mahkeme salonunda hayatını kaybettiğini ifade etti. Erbaş, Mursi’ye Allah’tan rahmet dileyerek, “Rabbim onun yolunda nice gençlerin yetişmesini ve o gençleri yetiştirmeyi bizlere ve bütün Müslümanlara nasip eylesin” diye dua etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyük Şeytan ABD Zindanındaki Dr. Afiye Sıddıki: Dünyada beni kurtaracak bir Müslüman yok mu?
Büyük Şeytan ABD Zindanındaki Dr. Afiye Sıddıki: Dünyada beni kurtaracak bir Müslüman yok mu?
Serdar Duman Yazdı: Suriye’de Amerika-Rusya Mutabakatı
Serdar Duman Yazdı: Suriye’de Amerika-Rusya Mutabakatı
esat escort