Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile S-400 konusunu görüştü, ABD vatandaşı Serkan Gölge serbest bırakıldı.

Türkiye’de "FETÖ üyeliği" suçlamasıyla tutuklu bulunan ABD vatandaşlığı da bulunan NASA çalışanı Serkan Gölge’nin serbest bırakıldı. Kararın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptığı telefon görüşmesinden kısa süre sonraya gelmesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile S-400 konusunu görüştü, ABD vatandaşı Serkan Gölge serbest bırakıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile S-400 konusunu görüştü, ABD vatandaşı Serkan Gölge serbest bırakıldı. Zehra

ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 savunma sistemi konusunda ortak bir çalışma grubu kurulması teklifini yineledi.

Karar gazetesinde yer alan habere göre: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, görüşmeye ilişkin detayları Twitter hesabından paylaştı.

Erdoğan ve Trump'ın bugün telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtilen paylaşımda, şunlar kaydedildi:

"Görüşmede ikili ve bölgesel meseleler ele alınmıştır.Cumhurbaşkanımız, ulusal güvenliğimizin gereği olarak Rusya Federasyonu'ndan tedarik edilmesi planlanan S-400 savunma sistemi konusunda ortak bir çalışma grubu kurulması teklifini yinelemişlerdir.

Görüşmede ayrıca çelik sektörüne yönelik ilave tarifenin kaldırılmasından duyulan memnuniyet paylaşılmış; bu kararın, 75 milyar dolarlık ikili ticaret hedefine ulaşılmasına katkı sağlayacağı vurgulanmıştır.

İki lider, Japonya'da düzenlenecek G20 zirvesi marjında görüşme konusunda mutabık kalmışlardır."

G20 Liderler Zirvesi 28 - 29 Haziran 2019 tarihleri arasında Japonya’nın Osaka kentinde gerçekleştirilecek.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki telefon görüşmesinde ikili ticaretin artırılması, çelik vergisi ve S-400 konularının ele alındığı bildirildi.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Türkiye’de "FETÖ üyeliği" suçlamasıyla tutuklu bulunan ABD vatandaşlığı da bulunan NASA çalışanı Serkan Gölge’nin serbest bırakıldı. Kararın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptığı telefon görüşmesinden kısa süre sonraya gelmesi dikkat çekti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı
Merve Aras Yazdı: Ben Bu Sefil Dünyada Acep Ne Arıyorum?
Merve Aras Yazdı: Ben Bu Sefil Dünyada Acep Ne Arıyorum?