Kudüslüler İtikaf İçin Mescidi Aksa'ya Akın Ettiler, İşgal Güçleri İtikaf İçin Girmiş Olan Gençleri Zorla çıkardı..

Kudüslüler 26 Mayıs Pazar günü öğle saatlerinden itibaren itikaf için Mescidi Aksa'ya akın etmeye başladılar.

Kudüslüler İtikaf İçin Mescidi Aksa'ya Akın Ettiler, İşgal Güçleri İtikaf İçin Girmiş Olan Gençleri Zorla çıkardı..
Kudüslüler İtikaf İçin Mescidi Aksa'ya Akın Ettiler, İşgal Güçleri İtikaf İçin Girmiş Olan Gençleri Zorla çıkardı.. Zehra

Kudüslüler bugün (26 Mayıs Pazar) öğle saatlerinden itibaren itikaf için Mescidi Aksa'ya akın etmeye başladılar.

İşgal güçleri Ramazan'ın son on gününe kadar geceleri Mescidi Aksa'da itikaf yapılmasına izin vermeyeceklerini söyleyerek itikaf için gece kalmak isteyenleri sürekli gece yarısından sonra zorla çıkardılar.

Diğer yandan işgal yönetimi Ramazan'ın son on gününde Mağribliler kapısını yahudi yerleşimcilere açmayacağı sözü vermesine rağmen bugün sabah yine yerleşimciler istihbarat görevlilerinin himayesi altında Mescidi Aksa'ya baskın düzenlediler. Bu baskın cami cemaati ile baskın düzenleyenler arasında gerginliğe ve polisin müdahalede bulunması üzerine de küçük çaplı çatışmaya neden oldu ve polis bazı kişileri gözaltına aldı.

İslami Vakıflar Dairesi'nin verdiği bilgilere göre bugün sabah bazıları istihbarat görevlilerinden olan 75 kişi Mağribliler Kapısı'ndan Mescidi Aksa'ya baskın düzenledi. İşgal yönetiminin Ramazan'ın son on gününde Mağribliler Kapısı'nı yahudi yerleşimcilere açmayacağı sözü vermesine rağmen böyle bir baskın düzenlenmesi karşısında İslami Vakıflar Dairesi yetkilileri ve camideki cemaat bu baskın karşısında şaşırdı. Cemaat yüksek sesle tekbirler getirerek baskıncılara tepki gösterdi. Yaşanan gerginlik üzerine özel birliklerden polisler müdahalede bulunarak Mescidi Aksa içindeki cemaatten üç kişiyi tutukladı ve Kudüs'teki sorgulama merkezlerinden birine götürdüler.

Baskıncıların Mescidi Aksa içinde polis ve istihbarat himayesinde dolaşmalarını tamamlamalarından sonra sabah 11.00'den itibaren işgal güçleri Mağribliler Kapısı'nı kapattı.

Bundan sonra polis Müslümanların Mescidi Aksa'ya girmelerini zorlaştırmaya ve girmek isteyenleri sıkı bir denetimden geçirmeye başladı. İtikaf için erken saatlerde girmiş olan gençleri de zorla çıkardı.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek
Atasoy Müftüoğlu yazdı: Anlam Ufuklarını Kaybetmek
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı