Bu nasıl bir İslamilik endeksi ki!! İsrail 39, Tüm İslam ülkelerinden daha İslami BAE 45 İslam Ülkelerinin birincisi…

İslamilik endeksi”ni konu alan Doktor öğretim görevlisi Mücahit Gültekin değerlendirmesinde özellikle işgalci Siyonist İsrail tüm İslam ülkelerinden daha İslami gösterilmesine vurgu yaptı.

Bu nasıl bir İslamilik endeksi ki!! İsrail 39, Tüm İslam ülkelerinden daha İslami  BAE 45 İslam Ülkelerinin birincisi…
Bu nasıl bir İslamilik endeksi ki!! İsrail 39, Tüm İslam ülkelerinden daha İslami  BAE 45 İslam Ülkelerinin birincisi… Zehra

ABD’de yayınlanan ve batılı ülkelerin, halkı Müslüman ülkelerden daha İslami gösterildiği "2018'in En İslami Ülkeleri Açıklandı; İlk 40'ta Müslüman Ülke Yok" başlığı ile haberleştirilen İslamilik endeksi ile ilgili Doktor öğretim görevlisi Mücahit Gültekin Facebook hesabından bir değerlendirme yaptı.  

Geçtiğimiz günlerde medya tarafından piyasaya sürülen “İslamilik endeksi”ni konu alan Doktor öğretim görevlisi Mücahit Gültekin değerlendirmesinde özellikle işgalci Siyonist İsrail tüm İslam ülkelerinden daha İslami gösterilmesine vurgu yaptı.

İşte Mücahit Gültekin’in paylaşımı:

Şu sıralar "2018'in En İslami Ülkeleri Açıklandı; İlk 40'ta Müslüman Ülke Yok" başlığıyla yayınlanan haber pek çok haber sitesi ve gazete tarafından işleniyor. Ben ilk Independent Türkçe'de okudum. Haber, kendini sömürgecisinin gözüyle değerlendirmenin (self-kolonyalizm) yeni örneklerinden birini oluşturuyor.

George Washington Üniversitesi'nden iki araştırmacının yaptığı çalışmada (2010'dan beri yapılıyor) toplumsal cinsiyet eşitliği, iş kurma kolaylığı, şeffaflık, makro ekonomik göstergeler gibi liberal demokrasinin değerleri ölçüt alınmış. Dahası Freedom House'ın "sivil ve siyasi haklar ile ilgili göstergeleri" çalışmada kullanılmış. Freedom House'ı duymuşsunuzdur; ABD hükümetinin bir projesi olarak II. Dünya Savaşı öncesini kurulduğunu belirtmekle yetinelim (Ayrıntılı bilgi şurada: https://freedomhouse.org/content/our-history)

İşin ilginç tarafı yayınlanan endekse göre İsrail 39. sırada; yani bütün İslam ülkelerinden daha İslami!

İsrail'in bütün İslam ülkelerinden daha İslami olduğunu söylemek, muhtemelen, haberin inandırıcılığını kaybettireceği için ondan hiç bahsedilmiyor. (Sıralamanın tam hali şurada: http://islamicity-index.org/wp/latest-indices-2018/)
Böylesi basit manipülasyonlara direnç geliştirememiş olmak ise çok üzücü.

Halbuki araştırmanın mesajı basit: Böyle Müslüman olmaktansa İskandinav ülkelerinde Ateist olun daha iyi. Hatta İsrail'de Yahudi olmak bile daha iyi...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı
Ak Parti’li başkan makam aracını sattı, parasını öğrencilere harcadı
Merve Aras Yazdı: Ben Bu Sefil Dünyada Acep Ne Arıyorum?
Merve Aras Yazdı: Ben Bu Sefil Dünyada Acep Ne Arıyorum?